דף הבית / כלכלה / כסף / האם אנחנו טומנים את היסוד של המשבר הפיננסי הבא?

האם אנחנו טומנים את היסוד של המשבר הפיננסי הבא?

דעתו של מייקל סייבי, הפרשן הפיננסי של Time: "המניפולציות הפיננסיות התחדשו, כתוצאה מרצונם של הבנקים המרכזיים לחזק את הכלכלה החלשה. בטווח הקצר יהיה בריא להגדיל את מאסת הכסף הנמצא בשימוש: הדבר ייתן תמריץ לפעילות העסקית, ויאפשר למלווים ולבנקים לנוח מעט. אבל כסף קל מעודד החלטות עם סיכון ומעלה את המחיר של ההשקעות הבטוחות עד לרמה בלתי אפשרית. בכך טומנים את היסוד למשברים הפיננסיים הבאים.

הבועה הגדולה ביותר מתנפחת כרגע בתחום של אגרות החוב הממשלתיות בארה"ב, כי כאשר הבנק הפדרלי מחזיק את הריביות ברמה נמוכה, ערך אגרות החוב עולה. ואחרי חזרתן של הריביות לרמה הנורמלית, ערך האגרות ייפול.

וגם המדיניות של הבנק המרכזי האירופי הינה מסוכנת. הוא מציע לבנקים הלוואות זולות, והבנקים משחקים על ההפרש בין הריבית של הבנק המרכזי האירופי והריבית הגבוהה של אגרות החוב של המדינות הנמצאות במשבר. כך הבנקים הופכים לרגישים יותר לצרות של האיחוד האירופי".

התייחסותי: אלו לא משברים שונים, אלא המשך של המשבר האחד: המשבר של היחס שלנו לעולם, לחברה. הכרת הרע, הנובע מהאגו המנהל אותנו, שלא נותן לנו לראות את הטעויות שלנו הינה הכרה שיטתית והדרגתית – כדי שנוכל להכיר בצורה מלאה בחוסר היכולת של הטבע שלנו לנהל אותנו. אנחנו חייבים לגלות את זה בצורה הדרגתית, כולנו: מפותחים, עשירים, חזקים ולהיפך, בכל האנושות כולה. אנחנו נצטרך לוותר על השימוש בו ולרצות מאוד את הטבע השני – איחוד, השלמה, השתתפות – עד כדי אהבה. ורצוי שנכיר בזה לא דרך הייסורים…

ידיעות קודמות בנושא:
ההתאבדות המשכרת
אי אפשר להיאבק במשבר לבד
מי שיש בידיו את הכוח ליצור כסף – שולט בעולם

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/vQaiM

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest