דף הבית / קבלה ומדע / טבע / האדם תלוי בכולם וכולם תלויים בו

האדם תלוי בכולם וכולם תלויים בו

laitman_75_70.jpg

מערכת הטבע מאורגנת כך, שהכול מכוון רק כדי לעזור לדרגת המדבר להתפתח. הרי זוהי הרמה היחידה של הרצון ליהנות שיש לה חופש הבחירה. רק היא יכולה להעלות מ"ן (בקשה לעליון) ולמשוך אחריה את כל שאר הדרגות – דומם, צומח וחי. ואז כולם משיגים את גמר התיקון.

חופש הבחירה לא קיים אצל כל שאר הדרגות, אך הן משתתפות באותה ההתקדמות, בעליה לאותה הרמה, שאליה האדם חייב למשוך אותם.

נניח, בהתאם לזמננו, בשנת 2010 היינו צריכים להעלות עימנו את כל העולם שלנו, כולל הטבע הדומם, הצומח והחי שלו, את עצמנו בכול הדרגות האלה ואת העולם הרוחני בדרגות דומם, צומח וחי – כלומר "היכלות", "לבושים" ו"מלאכים", המקיפים את הנשמות – לעשר מדרגות ביחס לאור העליון – לפי רוח, לפי קשר, לפי כוח, לפי מילוי.

אך לא עשינו זאת. לכן הטבע הדומם, הצומח והחי באופן טבעי לוחץ עלינו ומאלץ אותנו לתיקון. כל אותן מדרגות המילוי, שהם לא קיבלו מאיתנו, קיימות בתוכם בצורה השלילית ולוחצות עלינו, על דרגת המדבר, הרי רק לנו יש חופש הבחירה ואנחנו צריכים לזרז את התיקון. לכן בעולם שלנו יתעצמו אסונות הטבע ועוד צרות אחרות.

וזה לא סתם כך, אלא בגלל שאנחנו בדרגת המדבר לא מבצעים פעולות נכונות ולא מושכים אחרינו את שאר הדרגות – דומם, צומח וחי, ברוחניות וכך גם בגשמיות. ולכן האדם תלוי בכולם, וכולם תלויים בו.

מתוך שיעור על מבוא לספר הזוהר, 15.02.2010

ידיעות קודמות בנושא:
אני לא בורג במכונה, אלא תא בגוף חי
פאזל של 7 מיליארד חלקים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/IxHwR

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest