דף הבית / אקטואליה / דרוש מנהיג חכם

דרוש מנהיג חכם

שאלה: אני גר בישראל ואתה רואה מה קורה פה, בלבול מוחלט, חוסר יציבות. איזה ראש ממשלה צריך להיות כאן, אילו תכונות צריכות להיות לו, אילו חוקים הוא צריך לחוקק, איך אפשר להנהיג בחכמה את המדינה שבה לכל יהודי יש דעה משלו?

תשובתי: אני לא יכול לדמיין את זה. אני חושב שאנחנו נמצאים בשלב של התפתחות שאין פרות קדושות יותר ואי אפשר לבחור אף אחד. הכול קורה רק על ידי מאבקים פנימיים, כך אנחנו קיימים מיום ליום, וכך עובר יום ועוד יום. אין לנו תוכנית של כל הבריאה, של החיים. כל אחד חי רק ממה שהוא יכול להרוויח, להרגיע את עצמו, לאכול ולנוח, וזהו.

שאלה: כלומר הכול מגיע מאיתנו?

תשובתי: כן, הכול מגיע מאיתנו. אני חושב שמתוך התפתחות אפילו נמוכה כזאת, נהיה חייבים שיגיע אדם חכם, שידאג רק שלא נאכל אחד את השני, לא נקרע זה את זה, ונבין שבכך הוא למעשה מקיים את התפקיד הכי אחראי שיש לו. ומה יהיה אחרי זה? אני חושב שהכוח העליון כבר ידאג לכל השאר. לעם היום אין שום יסוד, אין כוח, אין צדק, אמת, ולכן אין לו עבור מה להילחם, פשוט אין לו ברירה ולכן נלחמים אחד בשני וזה מניע חלש מאוד כדי להילחם על המדינה, על העם, על הארץ. אני חושב שזה מצב לא טוב והוא יכול עוד להחמיר. נקווה שאנשים יבינו שהם חייבים להעלות את עצמם לאיזה אידיאל גבוה יותר בצורה מלאכותית, והאידיאל יכול להיות רק כזה שאנחנו מתעלים מעל האגו שלנו.

שאלה: מי שיגיע לפשרה רק כדי שלא יהיה קרע בעם נקרא "אדם חכם"?

תשובתי: כן.

מתוך התוכנית "חדשות ברוסית", 3.8.2023

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest