גנטיקה רוחנית

תלמוד עשר הספירות: חלק ט"ו, סעיף קל"ט: כשנכנסין מוחין דאו"א בז"א, הנה אבא יש לו חו"ב וחו"ג וכנגדן באמא. וכשנכנסין בז"א, אזאבא, חכמה וחסד שבו מצטרפים עם חכמה וחסד דאמא מתלבשין בנה"י שלו. ובינה וגבורה שלו מצטרפין עם בינה וגבורה דאמא בנה"ישלה, ואז או"א כלולין ממ"ה וב"ן.

מלכתחילה, בפרצוף אבא יש חכמה וחסד, בינה וגבורה. כך גם באימא. אחר כך הכול יוצא "כמו בגנטיקה": חכמה וחסד דאבא וחכמה וחסד דאימא מתחברים יחד ויוצרים מ"ה דאו"א. ובינה וגבורה דאבא ובינה וגבורה דאימא מתחברים יחד ויוצרים ב"ן דאו"א.

התוצרים שיצאו מתייחסים זה לזה, כמו ז"א ומלכות. כמו תולדה של כוחות רוחניים, אנחנו רואים את התהליך הזה בעולם שלנו ממש בכל פרטיו: חלקים אחדים מגיעים מהגוף הזכרי, אחרים מהנקבי, מתחברים ביניהם ובונים גוף חדש. כתוצאה מכך, זה מתגלה בהרבה תופעות, בכל מיני צורות חיבור אפשריות בכל הדרגות: דומם, צומח וחי. ותע"ס (תלמוד עשר הספירות) מסביר את התהליך הזה בדרגת ה"אדם", בדרגת הנשמות.

אך חוץ מזה, בז"א עצמו קיימים החלקים מ"ה ו-ב"ן, וכך גם בנוקבא קיימים מ"ה ו-ב"ן. הרי לא יכול להתקיים פרצוף שלא יהיו בו שני החלקים, מ"ה ו-ב"ן. אין אפשרות לגוף, אשר מורכב רק מחלק זכרי (מ"ה) או מחלק נקבי (ב"ן) להתקיים, בכל אחד מהם צריכים להיכלל חלקים זכריים ונקביים, הרי לא יכול להתקיים אור ללא כלי, רצון  וכלי, רצון ללא אור.

מתוך שיעור על "תלמוד עשר הספירות", 12.10.2010

ידיעות קודמות בנושא:
טלנובלה משפחתית בעשר ספירות
עצמאות ודמיון
מערכת הבריאה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/1kG3f

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest