דף הבית / אקטואליה / "גיהינום" אקלימי

"גיהינום" אקלימי

הערה: בתחזית האקלים השנתית מבטיחים לנו "גיהינום אקלימי". מומחים מזהירים, שבשנת 2017 אסון אקלימי עלול לפגוע בחלקים נרחבים באוכלוסייה של כדור הארץ. הם מציינים, שהברד הכבד שירד בשנה שעברה בארה"ב, השיטפונות וההצפות שבפרו, ייהפכו להיות מהקטנים באירועים הרעים שעתידים להתרחש ומייעצים לקהילה העולמית להיערך לאירועים מסוגים שונים שעלולים להתרחש בעתיד.

התייחסותי: העולם נכנס למצב של חוסר איזון, הוא אינו יכול להחזיק "באיזון הדינמי". האנושות היא זו שמוציאה את הטבע מהאיזון באמצעות הכוונות והמחשבות שלה ולא בגלל שימוש בטכנולוגיות מודרניות.

בשל חוסר איזון ביחסים בינינו המושתתים על אגואיזם, אנחנו מפרים את האיזון של הטבע. המחשבות שלנו הן הכוח הפעיל ביותר בטבע, זהו כוח בלתי נראה, אבל עוצמתו רבה ולכן לא מאיר לנו בעתיד שום דבר טוב. כל עוד לא נשנה את עצמנו, את היחסים בינינו, הטבע יתעורר באופן קיצוני קבוע. בסופו של דבר הוא יחייב אותנו להשתנות ולא נוכל להילחם בו.

הערה: לפי מצב היחסים ביננו נראה שהאנושות תגיע לזה בדרך ייסורים.

התייחסותי: למרבה הצער, אין מה לעשות. בני אדם הם עקשנים מאוד ולא רוצים לשמוע שום דבר. מילא, אם זו הייתה עקשנות חכמה, אבל כאשר מנסים לתת דוגמאות, טיעונים, נימוקים, הוכחות, כדי לשכנע, אז הם נסגרים בתוך עצמם, אוטמים את האוזניים, עוצמים את העיניים ולא רוצים לראות ולשמוע שום דבר.

לכן, עלינו לצפות לא רק לאירועים אקלימיים לא נעימים, אלא גם לבעיות נוספות גדולות מאוד. אפילו שינוי קטן לכיוון הטוב ביחסים בינינו, היה מניב תוצאה חיובית עצומה בטבע, מכיוון ששינוי בדרגת ה"כוונות", משנה את הטבע בדרגת "הדומם" שלו.

מתוך תוכנית טלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 11.6.2017

 

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/5VGZy

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest