דף הבית / חינוך, ילדים / בריאות אינטגרלית

בריאות אינטגרלית

שאלה: בחברה אינטגרלית, ההנאה הפרטית של כל אדם מתפתחת להנאה כללית של כל החברה. מה זאת "הנאה חברתית"?

תשובתי: עכשיו בעולם מתגלה הקשר ההדדי הכללי. כל המחקרים המדעיים מדברים על כך, שאנחנו מהווים חלקים של גוף אחד. בתפקוד הכללי שלו תלוי הכול, וכל חלק שלו אחראי לא רק על עצמו, אלא גם על אותו הנזק שהוא גורם לכל הגוף על ידי התפקוד הלא נכון שלו.

לכן כל אדם, כל חלק נפרד של האנושות, צריך להבין את זה, ורק החינוך וההשכלה האינטגרליים נותנים הבנה נכונה, בכך שמסבירים את העבודה של מערכת הקשר ההדדית הכללית.

בראש ובראשונה, חייבים ליצור כזאת חברה שתחזיק את כל החברים שלה בהרגשה של איחוד, ובמידה שהאיחוד יתגלה, החברה תוכל ליצור בינה לבין עצמה קשרים אינטגרליים חדשים.

באופן כזה, אנחנו לא יכולים פשוט לקחת ולהתחיל ליצור עכשיו, נניח, מערכת בריאות חדשה. כי האנשים הרי אינם מבינים מה זאת חברה אינטגרלית, הם קיימים בינתיים על עקרונות אגואיסטיים.

ובאותה המידה, שבה הם בעצמם ישתנו וישנו את היחסים ביניהם, אז במידה הזאת הם יתחילו להרגיש איזו מערכת בריאות דרושה להם. הם יראו שזו מערכת אחרת לגמרי.

הם יתחילו להרגיש ולהבין שהם תלויים בכל הסביבה: בדומם, בצומח, בחי וב"מדבר", ובהתאם ישאפו לכך שהכול יהיה בהרמוניה, מפני שהפרת ההרמוניה מהווה את המקור העיקרי לכל המחלות.

לכן בתוך ההשכלה והחינוך האינטגרליים אנחנו צריכים לכלול הבנה על הבריאות האינטגרלית, שתלויה אך ורק באיחוד נכון שמבטל הרבה בעיות, כי כל בעיות העצבים והבעיות הפסיכוסומטיות שהן מזמינות באדם, כל זה ייעלם. אנחנו ניווכח, שאפילו מחלות הלב, הריאות ומחלות אחרות, שבעיקרון אינן תלויות במערכת העצבים של הגוף, גם כן מתעוררות מחוסר איחוד.

באופן כזה, רק במידה שנפנים את החינוך וההשכלה האינטגרליים אנחנו נבין מה עלינו לשנות, ואז ייווצר הצורך במערכת בריאות חדשה.

מתוך שיחה מס' 4 בנושא "רפואת העתיד", 07.04.2013

ידיעות קודמות בנושא:
מה זה אושר?
הבראה בזכות סביבה נכונה
שהגוף והנפש יהיו צעירים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/uurke

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest