בעקבות המורה

laitman_2010-04-14_7369_u.jpg

כנס בצרפת. שיעור מס' 1.

שאלה: מה אנחנו צריכים לעשות כדי לקבל את מה שאתה רוצה לתת לנו בכנס הזה?

תשובתי: אפילו במדע רגיל, שאותו אנחנו לומדים בבית הספר או באוניברסיטה, התלמיד צריך כל הזמן להידבק למורה. אמנם שיש גם אחרים, אבל אתה צריך לבחור אחד שלפי עצותיו אתה תלך בעקבותיו. אז אתה תצליח.

כך לומדים בעולם שלנו. כאשר מדברים על מישהו, אז מזכירים שהוא למד אצל איזה מדען ידוע, איזה אקדמאי. כי זה אומר שהוא ממשיך את הדרך שלו.

אם אנחנו לא לומדים אצל אף אחד, אז נשארים בהמות. אבל בהמות לפחות מבחינה אינסטינקטיבית יכולות לשמור על עצמן, ואילו תינוק של בני אדם לא יכול לשרוד לבד. אנחנו צריכים ללמד אותו הכול. אבל גם זה שום דבר בהשוואה לדרך הרוחנית, שבה אין לנו ממי לקחת דוגמה, כי אנחנו לא רואים אותם. אנחנו לא יודעים איך לעשות צעדים ומה נכון ומה לא נכון.

כל הזמן מבלבלים אותנו ואנחנו נאלצים לברר את כל ההרגשות שעוברות דרך הלב שלנו והמחשבות שצצות במוחנו. אין בתוכנו מערכת פנימית שהייתה יכולה לייעץ לנו איך בדיוק צריך לעשות, מה טוב ומה רע.

heb_o_rav_2014-05-09_lesson_congress_n1_pic63

לכן אנחנו מתקדמים רק כאשר הופכים לעוּבּר של המדרגה הבאה, כמו טיפת זרע שחודרת לרחם ומתחילה שם להתפתח. וכל מה שקורה איתה נובע מהעליון, מהאימא, שמגדלת את טיפת הזרע הזאת.

כך גם בדרך הרוחנית, התלמיד צריך להיכנס פנימה לתוך המדרגה העליונה, כלומר לתוך המורה ולהיעלם שם, בכך שמקבל ממנו הכול. רק על ידי זה הוא יגדל, זהו תנאי הכרחי.

בחלק אחד עשר של "תלמוד עשר הספירות" מדובר על איך גְדֵלָה כל נשמה. אין אפשרות אחרת לגדול, חוץ מאשר לבטל את עצמך כלפי העליון, כלומר לקבל את התנאים שלו בעיניים עצומות וללכת אחריו. על זה כתוב בהרבה מאמרים. לכן האדם צריך לבטל את עצמו כלפי הקבוצה ויחד איתה לבטל את עצמו כלפי המורה: כלפי הדרך שלו, כלפי העצות שלו. אין אפשרות אחרת.

כך זה קורה עם כל ייצור שנולד בדרגות דומם, צומח וחי שבעולם שלנו, ולפי אותו העיקרון מתרחשת הלידה של המדרגות הרוחניות. אנחנו לומדים על הדוגמה של דרגת חי וכך גם נוהגים בדרגת האדם, הנשמה.

מתוך שיעור ראשון בכנס צרפת, 09.05.2014

ידיעות קודמות בנושא:
ללא כבוד כלפי המורה והקבוצה, אין דבקות עם הבורא
העברה מאדם לאדם
מורה = מערכת רוחנית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/uNVVD

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest