דף הבית / משבר עולמי / בעקבות הדינוזאורים?

בעקבות הדינוזאורים?

בעל הסולם, "השלום בעולם": "כל נקודת הקושי הוא בשינוי טבענו, מן הרצון לקבל לעצמו, עד לרצון להשפיע לזולתו. כי המה ב' דברים המכחישים זה את זה. אמנם בהשקפה ראשונה נראית התכנית דמיונית".

אנחנו עדיין לא ממש תופסים את הקושי הזה. תשאל אנשים ברחוב והם יגידו לך: "מה כאן כל כך מסובך? אנחנו מסוגלים לעזור זה לזה". יש כאלה שמודים שהאגואיזם מאפיין את הטבע האנושי במידה מסוימת, אבל לא יותר מזה. אנחנו עדיין לא מרגישים את הצורך, את הנחיצות, לעבור מהקבלה להשפעה.

אך בסופו של דבר המשבר יראה לנו שאנחנו פשוט חייבים לעשות את זה. אחרת לא נשרוד. אנחנו נאבד אפילו את מה שיש לנו עכשיו ונגמור עם עצמנו. מחוסר ברירה, אנחנו בכל זאת מתחילים לנתח ולבחון את המצב: האם יש לנו אפשרות להתאחד למערכת אחת כפי שהטבע דורש מאיתנו? או שלא? אולי אין בכוחנו להתמודד עם התנאי הזה ואנחנו נידונים לכליה?

בסופו של דבר, יכולים לקרות גם דברים כאלה. פעם הדינוזאורים לא הצליחו להסתגל לתנאים החדשים של הטבע, ועכשיו גם אנחנו מצאנו את עצמנו במצב דומה. גם היום הולכים ונכחדים לנגד עינינו זנים רבים של בעלי חיים וצמחים. אז אולי גם המין האנושי נידון לכליה? אם נסתכל על זה מהצד, הרי שאנחנו חיים על איזושהי פלנטה קטנה מאוד בקצה הגלקסיה, ויכול להיות שלפי התוכנית של הטבע אנחנו צריכים לפנות את מקומנו לטובת איזשהו זן אחר עם פוטנציאל גדול יותר, שישתלב טוב יותר בתוך התמונה הגדולה הזאת.

לכן אנחנו מבררים את המצב: אנחנו אגואיסטים מטבענו, והטבע מציב לנו תנאי של השפעה הדדית ודורש מאיתנו להתחבר לגוף אחד שלם. והדרישה הזאת של המערכת הכללית תלך ותתגלה ביתר בירור. וכך, לכודים בין הרצוי למצוי, אנחנו נתונים ל"לחץ" כבד.

ופתאום, מגיעה לעזרתנו חכמת הקבלה. כאילו מורידים אותה "מלמעלה". אם לא הייתה לנו השיטה הזאת, שמאפשרת לנו להזמין את כוח התיקון שיעלה אותנו למדרגה חדשה, באמת היינו נכחדים, כמו הדינוזאורים. כי לא היה לנו שום מושג על מה שקורה ומהי באמת התוכנית של הטבע.

במבט ראשון, התנאי הזה בלתי ניתן לביצוע. אנחנו לא יכולים להתאחד. אז מה לעשות? נשאר רק לפתוח במלחמות וסכסוכים. כשאין לאדם ברירה, הוא מסוגל להכול, רק להיפטר מהספקות. חוסר הוודאות הוא בלתי נסבל מבחינתנו. כבר עדיף לצאת למלחמה ואפילו למות. לפחות אנחנו נעים לאן שהוא, וזה העיקר. אם כבר קיבלנו החלטה כזאת, אז זה כבר לא משנה האם נשרוד או לא – כבר יצאנו לדרך. זה הרבה יותר קל מאשר להמשיך לגשש בערפל. חוסר הוודאות קורע אותנו לגזרים ולא ניתן לסבול אותו.

לכן בזמננו מתגלה לעולם חכמת הקבלה. והיא מתגלה בצורה "מלאכותית", מלמעלה, דרך שרשרת של מקובלים, בהתאם לאיזושהי תוכנית מקבילה. בדרך ההתפתחות הטבעית לא היינו מצליחים לגלות אותה ולבצע את התיקון. כי במצבנו הנוכחי, המעבר מקבלה להשפעה באמת נתפס כלא מעשי.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "השלום בעולם", 25.10.2011

ידיעות קודמות בנושא:
חישוב מדויק
המערכת העליונה לוחצת עלינו
במלחציים של הקשר ההדדי הכללי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/TykgW

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest