במכרה הזהב

בעל הסולם, עיתון "האומה": "אז נדע שיש לנו יסוד טבעי, בטוח להבנות מחדש ולהמשיך קיומנו בתור אומה, מוכשרת לשאת את עצמה ככל אומות העולם".

שאלה: מה הקשר בין תחיית העם היהודי בארצו לבין תיקון כלל העולם?

תשובתי: לא מדובר על סתם עם, אלא על קבוצה שהייתה מתוקנת פעם, ואחר כך נשברה, נפלה מהמדרגה הרוחנית. היא צריכה לתקן את עצמה, ואז גם כל שאר בני האדם יתוקנו בזכות ההתכללות ההדדית שהתרחשה באלפיים השנים האחרונות.

המצב המתוקן השאיר בקבוצה הזאת ניצוצות שהתערבו עם הרצון האגואיסטי. אם אנחנו נעדיף ונעלה היום את הניצוצות האלה מעל לאהבה העצמית שבה אנחנו שורים, אם נתחיל להוציא אותם ולחבר אותם, מעלינו, אנחנו נחבר מחדש את מלכות דאצילות, שנקראת גם "כנסת ישראל", מפני שהניצוצות שלנו מכוונים ישר אל הבורא (ישר א-ל).

אנחנו צריכים להעלות אותם מעולמות בי"ע, מתוך השבירה, מתוך הפסולת, ולהוציא אותם למעלה. אנחנו מבררים אותם ושולפים בכל פעם חלק קטן מהם. וכך פרוטה ופרוטה מצטברות לחשבון גדול, הניצוצות מתאספים במלכות דאצילות, וגם בה מתחילים להתרחש שינויים. היא מסננת את עצמה, מתקנת את עצמה, מסדרת את הניצוצות הללו בהתאם לעביות שלהם ולאופי שלהם, היא מנקה את עצמה ופולטת למטה את כל הלכלוך שדבק בניצוצות הללו: את כל הבלבולים, הסטריאוטיפים, כל הדברים שממלאים אותנו היום. בזמן העבודה, הפסולת הזאת נופלת ממלכות דאצילות לעולמות בי"ע והניצוצות הולכים ומתנקים.

וכך מלכות הופכת ל"מטיל זהב": מוציאים אותו מהאדמה, מנקים אותו מהבוץ, שוטפים אותו בחומצה, ואז ניגשים לעבוד איתו. כך אנחנו צריכים לעבד את הניצוצות שלנו, את פירורי הזהב האלה, שאותם אנחנו מוציאים מהאדמה של עולמות בי"ע.

מתוך שיעור על מאמר שבעל הסולם פרסם בעיתון "האומה", 28.08.2011
ידיעות קודמות בנושא:
הגחלת העמומה של הערבות
האלטרואיזם מתחיל אחרי ההכרחיות
 מכרות הזהב של הנשמות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/9G02I

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest