בדרך להכרה

שאלה: מדבריך הבנתי שלאדם יש טבע בהמי, אגואיסטי, אבל יש גם כוח עליון שמניע אותו לפתח את הטבע האלטרואיסטי שלו. האם אפשר להכיר, להשיג את הכוח הזה, אם לא מתנסים באלטרואיזם?

תשובתי: קשה מאוד, למעשה בלתי אפשרי. כדי לממש בפועל את הקשר עם הכוח העליון, אתה חייב שתהיה לך קבוצה קטנה. רצוי שתהיה מורכבת מעשרה אנשים, שיעסקו באותה התפתחות, כמוך.

בעיקרון, עליך לפתח בתוכך תכונות אינטגרליות, כדי להרגיש את מה שנמצא מחוצה לך. אם אתה עוסק בזה בתוך הקבוצה יחד עם אנשים שדומים לך, אז בחיבור נכון ביניכם אתם מוצאים דווקא בעשירייה הזאת, את התכונות המשותפות שלכם, ומתחילים לתפוס ולקלוט את הכוח החיצוני, כלומר את הבורא. אתם מגלים אותו בקשר ביניכם.

שאלה: העיסוק שלך, הוא דרך מסוימת לשרת אנשים, אתה מאפשר להם לבוא במגע עם השיטה הקבלית. כלומר זו דרך אלטרואיסטית שאינה מוגבלת על ידי עשירייה. האם חובה שיהיו עשרה אנשים או שזו יכולה להיות גם האנושות?

תשובתי: בכל זאת זה נקרא "עשירייה", גם אם זו האנושות או כמה אנשים.

שאלה: האם בדרך להשגת ההכרה שלנו, אחת הנקודות שאליה אנו שואפים להגיע היא החיבור עם ה"מוחלט", דרך ההבנה המלאה שלו?

תשובתי: כן. זו תוצאה מהלימוד ומשימוש נכון בכוחות שלך, כדי להתחבר באופן מלא עם הכוח העליון.

שאלה: האם נקודה נוספת שאליה אנחנו שואפים, היא רכישה של הרמוניה?

תשובתי: השגת הרמוניה מבוססת על גילוי קבוע שאנחנו נמצאים במצב שמנוגד לה. למרות שהשאיפה צריכה להיות דווקא להרמוניה, כדי להפעיל את כל הכוחות, התכונות והמחשבות לאחד יחיד שלם.

שאלה: אדם שנתקל בתודעה שלו, בצורה קבלית כזו או אחרת של האמת, האם המשך השירות שלו קשור לכך, כדי ליצור מרחב שבו אנשים אחרים גם יוכלו לעשות היכרות עם זה?

תשובתי: בוודאי. בזה מסתכם התהליך הכללי המשותף, התיקון הכללי של העולם, התנועה הכללית המשותפת שלו למטרה. והמטרה היא, קשר אינטגרלי בינינו על ידי הכוחות הטובים.

מתוך שיעור בשפה הרוסית, 24.05.2020

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/9GRZB

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest