באהבה ובדאגה

שאלה: אנחנו יוצאים להפצה לקהל קבוע, ואנשים מתחילים להיקשר אלינו. האם צריך להתרחק מהם כדי לא להיות מושפעים מהם, או להראות להם שאנחנו חברים שלהם?

תשובתי: ודאי, אנשים נקשרים אלינו וימשיכו להיקשר. הם ירגישו בנו את המדריכים, את ההורים הרוחניים שלהם, כי דרכינו הם מקבלים אור, חום. אנחנו מארגנים אותם בכזאת צורה, שנעים וטוב וקל להם.

דרכנו בא האור העליון והאנשים מרגישים את זה, ואילו מהאחרים, לא מגיע אור. ודאי שהם יהיו קשורים אלינו כמו תינוק לאימו, שמקבל הכול רק דרך חלב האֵם.

ואנחנו לא יכולים לגנות אותם על זה, מפני שביחס לעולם הרוחני הם מהווים את החלק שלנו, שנדבק אלינו. אנחנו צריכים כל הזמן להתעסק איתם, להוביל אותם באהבה ובדאגה, ואחר כך להעלות את האהבה והדאגה הזאת דרכנו למעלה, ואז דרכנו יבוא אליהם האור העליון.

בסופו של דבר, כל האנושות תידבק אלינו. ואנחנו בתוכנו נשיג מצב, כאשר בינינו יתגלה עולם אין סוף, כל האור של הבורא, שבהדרגה יעבור דרכנו לכל העולם ויתקן אותו.

אז כבר כולנו נתאחד לאחוות חברים אינטגרלית יחידה, ו"אור ישר" וחלק שהיה קיים לפני תחילת הבריאה, ימלא את הנשמה האחת הכללית, את הכלי האחד הכללי.

האנשים יתחילו להוקיר, לכבד ולאהוב אותנו, הם יהיו נאמנים לנו. ואנחנו צריכים להתייחס אליהם באהבה. אבל אם מצידנו יתגלו דחפים אגואיסטיים, לנצל משהו לטובת עצמנו, אז אנחנו נפסיד כאן בצורה נוראית. צריך לפחד מזה.

שאלה: אז מה, עכשיו אני צריך להתעסק בעשרה אנשים האלה כל החיים?

תשובתי: לא, אתה לא תצטרך לעסוק בעשרה האנשים האלה כל החיים, אלא בעשרה מיליון. ובתוך הדאגה הזאת אתה תרגיש את החיים הרוחניים שלך.

מתוך שיעור בנושא "הפצה של השיטה האינטגרלית", 17.10.2013

ידיעות קודמות בנושא:
העולם הוא תינוק שנמצא על הידיים שלנו
"לגו" של כל האנושות
השפעת הסביבה, יחד עם ההארה הרוחנית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/eJQiM

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest