אקווריום

התורה זה אמצעי שבעזרתו אנחנו יכולים להשיג את המטרה הרוחנית. "בראתי יצר הרע בראתי לו תורה תבלין." כלומר, התורה היא חלק מהבריאה, כל מערכת העולמות שבעזרתה אנחנו יכולים למשוך על עצמנו את הכוח שיתקן אותנו ויעלה בהדרגה במדרגות העולמות הרוחניים עד שנגיע לגמר התיקון.

אולם התיקונים נחוצים לנו כדי שכאשר אנחנו מבצעים אותם, אנחנו נכיר בדרך כזו את הבורא שבכוונה עשה את הפגם הזה. להכיר אותו ולהיות כמוהו אני יכול רק ברצונות המתוקנים.

כל זה מתחבר יחד לפקעת חוטים אחת. צריך בכל פעם להשתוקק לראות את זה כאחד שלם. אם אנחנו לא רואים את האיחוד – זה סימן שאנחנו לא ממקדים את המבט שלנו בצורה נכונה על המטרה.

כשאתה מביט מנקודות מבט שונות על כל הבריאה, על האנשים, על הקבוצה, על הלימוד, על האנושות, על הפוליטיקה, כל המאורעות המתרחשים, העולמות העליונים, המקובלים, ההיסטוריה – לא משנה באיזו צורה תלמד את זה ותחת איזו זווית ראייה, אתה צריך לראות את אותו הדבר. ואם כל זה לא מתאחד, סימן שאתה צריך לתקן עוד משהו בתפיסתך.

בסופו של דבר, אתה תראה כיצד הכול יתחבר לפקעת חוטים אידיאלית אחת, ויישאר לך רק קצת לסדר משני הצדדים כמה גושים כדי לחבר אותם ולקבל ספירה חלקה לחלוטין הבנויה כמו הולוגרמה.

פיזיקאי בשם דויד בום, הביא דוגמה בולטת מאוד. יש שתי מצלמות הצופות באקווריום משני צדדיו. ותחילה לצופה נראה שאלה דגים שונים ומקומות שונים. אך כשהוא מתחיל לקשר תמונה אחת לשנייה, הוא רואה התאמה ביניהן, תלות הדדית, ואז הוא מתחיל להבין שזה אותו המקום.

באותו האופן אנחנו תופסים הכול בצורה נפרדת ולא קשורה זה לזה: הפחדים שלנו, האהבה, הקבוצה, הלימוד, העולם הזה, הפוליטיקה, ההיסטוריה. אך האמת היא שאנחנו פשוט מסתכלים מזוויות שונות על אותו "אקווריום עם דגים", על אותו המצב!

אז תנסו דרך תרגילים כאלה להגיע לתמונה אחידה. וכשאנחנו מגיעים ליחס כזה, הכול נעשה פשוט מאוד.

מתוך מאמרו של בעל הסולם, "הקדמה לתלמוד עשר הספירות", 19.12.2012

ידיעות קודמות בנושא:
"בוא וראה" את עצמך החדש 
התורה מספרת על הדרך שלי
הכנה לקבלת התורה – אור התיקון

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/PH2Gn

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest