דף הבית / חינוך, ילדים / אנחנו והזמן

אנחנו והזמן

שאלה: אנחנו חיים בזרימה של הזמן. ישנם אנשים, שמבזבזים הרבה כוחות כדי ללמוד לתכנן את הזמן שלהם. במה זה תלוי כמה האדם מספיק לעשות?

תשובתי: ברצון שלו. בעיקרון, הארגון העצמי הפנימי של האדם תלוי בהסתגלות הפסיכולוגית שלו, לכל אחד הסתגלות משלו.

ישנם אנשים, שמאוד מאורגנים פנימית: מחשבים כל צעד מראש, בהכרח מתכננים את היום שלהם, לפעמים אפילו הרבה לפני שמממשים את המחשבה שלהם, וכך כל פעם. זה אצלם, מה שנקרא, "בדם". אבל אם יש רצון, אפשר ללמוד לעשות את זה.

עבור כל אדם קונקרטי המשימה שנקבעה באופן מדויק, הדרישה לבצע אותה, הרצון להשיג אותה, השפעת הסביבה על האדם, כל אלה צריכים להיות מאורגנים כך, שהוא יעבוד בתוך זה.

מצד שני, אנו רואים, שקיימת מגמה כלל עולמית של התפתחות אבולוציונית, שמובילה לכך שהרצונות והערכים שלנו משתנים. ולכן, אם אנחנו אפילו נחייב את האדם לעבוד על הערכים הקודמים בהשגת מטרות שהיום כבר אינן חשובות לו, יהיה לנו קשה מאוד לקבל ממנו תפוקת עבודה טובה.

זה גם תלוי בזמן. בימינו מתרחש שינוי מחודש רציני מאוד של האדם והחברה. לכל עם, בכל ציביליזציה (היום בעולם נספרות שש-שבע ציביליזציות) יש הרגשת זמן משלו, ערך זמן משלו, ולכן אנחנו צריכים לקחת את זה בחשבון.

לדוגמה, תושבי אפריקה, סין, ודרום אמריקה, תופסים את הזמן באופן אחר לגמרי מאשר תושבי צפון אירופה וצפון אמריקה. יש להם גישה שונה לחלוטין, הרגשה פנימית של הזמן, ערך של הזמן. ישנם כאלה שעבורם זמן זה כמו כסף, כמו פוטנציאל עצום שניתן לך, ושאותו אתה חייב לממש, עבור אחרים הזמן זורם בשלווה והם זורמים יחד איתו.

שאלה: אם נציגים של הציביליזציות השונות מרגישים אחרת את הזמן, האם זה אומר, שכמות הפעולות שנעשית על ידם היא גם כן תהיה שונה?

תשובתי: וודאי! אם אני אעסיק פועל מהודו, עם המנטליות שלו ועם היחס שלו לזמן, או שאני אקח אדם עם אופי נורדי, אז אצלם יש דרישות שונות לגמרי כלפי עצמם, כלפי הסובבים, כלפי הכול.

חייבים להבין שתחושת הזמן בציביליזציות מודרניות שונות, היא שונה. בהתאם לזה אנחנו צריכים לתכנן את היחסים ההדדיים שלנו, את היחסים לקשרים כלליים, לאיגודים, וכולי.

מתוך התוכנית "דרך הזמן", שיחה מס' 2, 18.03.2013

ידיעות קודמות בנושא:
האגו והרגשת הזמן
זירוז הזמן
מחוץ לזמן

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Kudzh

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest