אזהרה

laitman_2010_1805_us.jpg

שאלה: מה הכוונה שאסור לעזוב את העבודה, למרות האכזבה והייאוש שלי?

תשובתי: אנחנו עוברים הרבה מצבים כאלה בדרך שלנו, שבהם אנחנו מתייאשים ומצדיקים את הריחוק שלנו מהעבודה, מהלימוד, מהחברה. או שהאדם יכול עדיין להמשיך ללמוד, אך לא משתתף בבניית החברה, הסביבה, שבה תלוי כל העתיד שלו.

הוא נכנס להסתר ושוכח על חשיבות הסביבה. לפעמים, כאן יכולים לעזור החברים, ולפעמים רק הזמן עושה את שלו. אבל ישנם כאלה, שזורקים הכול ועוזבים לגמרי. מלמעלה מבלבלים את האדם, נותנים לו הכבדת הלב, שעליה הוא צריך להתגבר ולהתעלות מעל הכול, אבל הוא לא מצליח לעשות את זה.

צריכים להבין, שההתקדמות שלנו נעשית בהתאם לחוק הנוקשה של המערכת, שכל הזמן מגלה מצבים יותר ויותר מתקדמים. ואם אנחנו משתווים עם המצבים האלה, כלומר, מסוגלים להתאמץ באותה המידה שנדרש מאיתנו במדרגות האלה, אז מתקדמים קדימה. ואם לא, אז נופלים.

פתאום קורה, שמתוך איזו קבוצה יוצאים בבת אחת כמה אנשים. כבר היינו עדים לכך. לאדם נדמה, שהוא פתאום הבין, שכאילו יש עיסוקים חשובים יותר בעולם, והוא בוחר באגו שלו, את מה שנראה לו כחשוב יותר. הוא חושב: אני חייב לדאוג למשפחה שלי, יש לי המון בעיות וחובות. פתאום הוא מתחיל להיות שקול ורציני, ועוזב את חכמת הקבלה למען העיסוקים הגשמיים.

או שהוא מוצא שיטה אחרת שנראית לו כמושכת יותר, והוא רוצה לנסות את עצמו שם. נדמה לו, שהוא בזבז כאן כמה שנים לחינם, כי לא ראה שום התקדמות.

הוא לא מבין, או שהגאווה מדברת בו, שרוצה לשלוט, או שזה האגו שפתאום הבין שהכסף הוא מעל הכול. הוא לא מזהה שכך משחקים איתו מלמעלה, ובזה כל הבעיה. שמים לו עכשיו בכוונה מכשול, כדי שהוא יהפוך את זה לקרש קפיצה. זהו הקושי שמעליו הוא צריך לקפוץ למדרגה הבאה, לחיבור עוד יותר גדול עם הקבוצה. ובמקום זה, הוא שוקע וטובע בתוך הבעיות וההפרעות האלה שנותנים לו.

הבורא נתן לו הפרעות כדי שהוא יתעלה מעליהן, ואילו האדם מקבל אותן, כאילו שהן חשובות בפני עצמן. הוא לא רואה את המשחק של הבורא, שבעזרתו הבורא רוצה להעלות אותו למדרגה יותר עליונה. הוא שוכח שכל מה שאנחנו מקבלים, ניתן לנו רק לצורך העלייה שלנו, ולכן הוא עוזב. הגלות הופכת עבורו למוות.

זוהי הסכנה שקיימת בכל גלות, במיוחד בגלות מצרים. התורה מספרת שהם פחדו שלא יוכלו לצאת מהגלות הזאת ויבלעו לגמרי על ידי פרעה. האגו לגמרי כיסה להם את העיניים ולא נתן לראות שההסתרה מגיעה מהבורא, שמאחורי כל זה ניצבת מטרת הבריאה, ושצריך להתגבר על כל ההפרעות ולטפס על ההר שבו ניצב ארמון המלך.

הם מקבלים את המצבים כפי שהם נראים להם, קשיי החיים הגשמיים הרגילים, שחוץ מהם לא קיים שום דבר מבלי שיבינו וירגישו שמאחורי התמונה הזאת של החיים מסתתר העולם הרוחני. התמונה הגשמית הזאת היא אשליה, וצריך רק להשתמש בכל מה שנמצא בה, כדי שדווקא דרך התמונה המדומה הזאת להתקדם לעולם הרוחני.

מתוך שיעור על מאמר מספר "שמעתי", 01.04.2012

ידיעות קודמות בנושא:
כיצד לשוט במפרשים פרושים כנגד הרוח
כולנו כאחד הגענו אל עיר המלך
מהיכן מתחיל הסולם הרוחני

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/9TxgI

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest