דף הבית / המשבר ופתרונו / אושר וחסינות

אושר וחסינות

מחקר: אם אתם מאושרים מבחירת דרככם בחיים, המערכת החיסונית שלכם תהיה במצב טוב יותר, ואילו האושר הצרכני, להיפך, גורם לדלקת עצלה בגוף.

מצב רוח טוב עוזר לאדם להרגיש טוב יותר: אם הכול טוב אצלכם, אם אתם מאושרים, זה מגרה את פעילותם של הגֵנים הנכונים בתאים של המערכת החיסונית שלכם. אבל רק סוג של אושר שקשור למשמעות החיים הוא יעיל, כלומר, מצבה של המערכת החיסונית שלכם משתפר אם יש לכם מודעות עמוקה למטרת העיסוק שלכם, אם הוא תואם למשמעות החיים בעיניכם, ואתם מרגישים הנאה ממנו.

אם לאושר שלכם יש אופי נהנתני (אגואיסטי), צרכני, אז המצב הנפשי הזה, להיפך, מגרה את הדלקת ובו זמנית מדכא את פעילותם של הגנים האחראיים לנוגדנים ולהגנה מפני וירוסים.

במצב של לחץ נפשי, תאי החיסון מעוררים תגובה סטנדרטית, שבמהלכה מופעלים הגנים שמעוררים דלקת, ומדוכאים הגנים האחראיים על הגנה מפני וירוסים. אושר מטרתי ממריץ את הסינתזה של הנוגדנים וההגנה מפני וירוסים. האושר הנהנתני מעורר תגובה דלקתית. כל זה הוא טיעון חזק נגד "החברה הצרכנית".

התייחסותי: כל יום מופיעים מחקרים חדשים על שפע, איחוד, יחסים טובים, על מצבו הפיזי והנפשי של האדם. אושר ניתן להשיג רק בצורה הדדית, במהלך היישום של שיטת החינוך האינטגרלי.

ידיעות קודמות בנושא:
מדענים מנסים למצוא את נוסחת האושר
איך להיות מאושר?
אושר זה שוויון

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/n125m

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest