דף הבית / אהבה / אהבה חכמה

אהבה חכמה

אם הבורא רוצה להביא אותנו להידמות אליו, איך הוא יכול לעורר בנו את הרגשת גדלותו, חשיבות תכונת ההשפעה, כדי שנרצה להחליף את המצב שלנו למצבו? – לא נשארת ברירה ואנחנו נאלצים לעלות במדרגות קטנות ותמיד להשתדל להעדיף מדרגה יותר עליונה מהמצב הנוכחי שלנו.

לכן הבורא אינו יכול לגלות לנו את אהבתו! כי אם האהבה תתגלה, זה מייד ישמיד את כל הסולם, את כל השוני וההבדלים בין המדרגות. הילד הוא ראש משפחה והוא חושב שהכול שייך ומיועד רק לו ודורש זאת מהוריו. הוא משתמש באהבתם! אם הוא נמצא באיזה מקום זר, הוא מתנהג אחרת לגמרי, הוא לא ידרוש כמו שהוא רגיל לדרוש בביתו. הוא יתבייש, בבית אין לו בושה!

לכן, אם הבורא היה מגלה לנו את אהבתו, אז כמו ילדים מפונקים אף פעם לא היינו יכולים להעריך את גדלותו ולהתעלות אליו. בעולם שלנו פועל בנו אינסטינקט טבעי שמחייב אותנו לגדול ולהתפתח. אך בעולם הרוחני לא קיים כזה אינסטינקט בהמי! אנחנו צריכים לקבל את הרצון הזה בעצמנו.

ואם הבורא היה מתגלה כאוהב, היינו מזלזלים בו… לכן הוא חייב להסתתר, כדי לתת לנו אפשרות להתפתח ולהעריך את גדלותו, בחושך. באור לא היינו יכולים לעשות זאת. בדיוק על זה מתלוננות הקליפות שרוצות לגלות את הבורא עוד לפני קבלת המסך. אז לא הייתה נשארת לנו בכלל שום אפשרות להשׂיג השפעה.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "חכמת הקבלה והפילוסופיה", 03.01.2010

ידיעות קודמות בנושא:
דרך מנסרת הסביבה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/QyUiM

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest