דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / תתפתחו באופן הרמוני!

תתפתחו באופן הרמוני!

thumbs_shachmaty_wp.gif

שאלה: האם הסכנה שהאדם יתחיל ללמוד את חכמת הקבלה "מוקדם" מדי, נובעת מכך שהאדם לא יספיק לפתח את האגו שלו, על מנת להתגבר ולהמיר אותו לאחר מכן לרצון להשפיע? הרי "רק מהחושך נולד האור"?

האם באותו הזמן של התפתחות הרצון לקבל אפשר לעשות קריירה, ליצור ולספק את צרכי המשפחה, כדי להתרכז אחר כך בשלווה בלימוד הקבלה וההתפתחות הרוחנית (למשל, ללמוד אחרי גיל 40 ולא קודם לכן)?

תשובה: אדם צריך לנסות את לימודי הקבלה ברגע ששמע על חוכמת הקבלה. מדוע? כי עלינו לפתח כל דבר בתוכנו באופן הרמוני: משפחה, ילדים, עבודה וכו' – ואת ההתפתחות הרוחנית לפתח מהגיל הקטן ביותר. אחרת, גדלה "הבהמה" וחבל על כל החיים…

המקובלים אינם מגבילים את גיל הגילוי של חוכמת הקבלה. יתרה מכך, הם כותבים, שאם הדבר היה תלוי בהם, הם היו מלמדים את החוכמה לילדים מגיל קטן. אנחנו מלמדים את ילדינו כשהם עדיין בחיתולים! הרי הידע הזה הוא הנחוץ ביותר לאדם, בלעדיו הוא "בהמה" מסכנה! על ידי החינוך הזה אנחנו שומרים עליהם מסמים ומשאר בעיות. הם נשארים איתנו ועוסקים באותו דבר כמו ההורים שלהם – זה בדוק!

שאלה: אני נמצאת בחרדה, נדמה לי שאני לא אצליח לשוב לתחייה, אני מפחדת שאני לא עושה מספיק בכל דבר, יש לי מעט כוחות רצון.

תשובה: הגרוע ביותר שיכול לקרות הוא, שלא תשיגי בחיים האלה את גמר התיקון הפרטי שלך, כי אז תחזרי לעולם הזה על מנת "להשלים את התיקון" שלך. בהכרח תחזרי אליו, כי אנחנו כבר נמצאים במצב הסופי, המושלם, המצב שבעל הסולם קורא לו ב"הקדמה לספר הזוהר" (אות יד) "מצב ה – ג'", וכולם חייבים להשיג אותו באופן מעשי!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Q6YDT

One comment

  1. שלום רב לרב ד"ר לייטמן.

    שמי מיקי, אני בת 40, אני עובדת עם ילדים ונוער כבר כמה שנים בעיקר בתחום הדרמה והתאטרון. בשנה האחרונה התחלתי לעבוד עם נוער רווחה בכפר נוער בתפקיד מדריכה חברתית שעובדת בשיתוף עם אם-בית, עובדים סוציאליים, פסיכולוגים ובית הספר. ההרגלים "הבהמיים" בולטים מאוד בקבוצה זו ואני מרגישה צורך בחיזוקם ע"י הרוח וחכמת הקבלה. הידע שלי בנושא הוא בעיקר מקריאת ספרים, צפייה בהרצאות ובמפגשים שלך עם אנשים אחרים והייתי שמחה מאוד לקבל הכוונה יותר מדוייקת ומעמיקה כיצד להפנות את הילדים לנקודה שבלב.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest