דף הבית / משבר עולמי / תשתדלו שהנבואות לא יתגשמו

תשתדלו שהנבואות לא יתגשמו

laitman_2009-05-28_0097_70.jpg

כל אחד מאיתנו – אגואיסט קטן. אבל כל אחד בנפרד לא מנוגד לטבע האחד. על ידי פיתוח רצונות אגואיסטיים בנו, הטבע חייב אותנו להתפתח, כדי למלא אותם. אבל עכשיו השגנו את ההתפתחות המקסימאלית והאישית של האגואיזם שלנו. וזה מתגלה בהרגשת הריקנות של החיים ובמשברים, בכל תחומי החיים שלנו, בכל אחד וסביב כל אחד.

אבל בנוסף לאגואיזם המקסימאלי והריקני, מצאנו עצמנו קשורים למנגנון אגואיסטי אחד ויחיד. והוא התגלה כמנוגד לטבע האחד. נוצרו שתי מערכות מנוגדות: המנהלת (הבורא) והמנוהלת (חברה אנושית גלובלית קשורה). לכן לא יהיה מנוס ונצטרך להרגיש את הניגודיות הזו, ניגודיות שבין הטבע האלטרואיסטי לבין האנושות האגואיסטית בצורה של בעיות, של כל אחד ושל כל החברה (מגפות, משברים בחברה, אסונות טבע ואקלים).

היום אנחנו רק נכנסים לתקופה של התגלות האגואיזם הגלובלי, "מאפס". הגדילה הכללית שלו תתגלה בתוך ייסורים, שמטרתם להביא אותנו להכרה של האגואיזם הגלובלי, כסיבה לכל הרוע והייסורים שלנו – במידה כזאת שאנחנו נרצה לתקנו, להשפעה ואהבה גלובליים, ונביא את כל מערכת היחסים שלנו למצב של הידמות לטבע (לבורא).

חוכמת הקבלה מסבירה לנו, כיצד לבצע שינוי זה בכל אחד ובכללות החברה. ללא ידיעות אלה לא נוכל לתקן את עצמנו. השאלה היא רק כמות הייסורים שנצטרך לחוות, כדי שנתחיל להשתמש בחוכמת הקבלה כאמצעי לתיקון שלנו.

הנביאים מתארים את הייסורים האפשריים האלה בתמונות של "אחרית הימים". התפשטות חוכמת הקבלה מסבירה את הסיבות לייסורים ומראה כיצד תיקון החברה ישנה את הייסורים לתענוגים!

לכן הפצת חוכמת הקבלה בעולם, מסמלת בראש ובראשונה, לא את התפשטות הידע שלה, אלא התפשטות הידיעה עליה, על היעוד שלה. ורק אחר כך, לפי מידת ההכרה של נחיצותה – הפצתה של שיטת התיקון עצמה. באופן זה אנחנו בונים את הלימוד שלנו.

מתוך שיעור מס' 5 של קונגרס צפון אמריקה

רשומות קודמות בנושא:
נבואות הנביאים
דרך האור ודרך הייסורים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/KompU

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest