דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / תשפיע ותקבל הרבה יותר!

תשפיע ותקבל הרבה יותר!

laitman_2009-11_8715-70.jpg

שאלה: מה לעשות אם לאחר כנס "זוהר לעם" 2010 אינני יכול להתרכז בשיעורים, המילים כאילו חולפות ליד האוזן, ורק מדי פעם אני קולט איזה משפט?

תשובתי: האדם תמיד מתקדם רק קדימה, כל רגע מתגלה בו עומק (עביות) חדש ברצון שלו, רשימות חדשות. זה נכון לגבי כל אחד, ועל אחת כמה וכמה לאלה שהשתתפו בכנס "זוהר לעם" 2010, הם קיבלו התקדמות מאוד גדולה (חבל לי על אלה שלא השתתפו בכנס). עכשיו הם צריכים להרגיש כוחות שמקדמים אותם הלאה, קדימה.

קיבלת כוח גדול מאוד הודות להשתתפותך בכנס, מהאנשים, מההרצאות, מהשירים והריקודים, מכל מה שהיה שם. מאחר והקדשת לכנס שלושה ימים, ניתקת את עצמך מכל שאר העולם והכנסת את עצמך תחת השפעתו של הכוח העצום שהיה שם. בהתאם לכך מוסיפים לך עכשיו רצון, שאיתו עליך לעבוד. אתה יכול להתגבר על זה, רק אם תשתמש בכל הכוח שקיבלת בכנס, תישאר בקשר איתנו ותנצל את כל מה שניתן לך למען ההפצה, לא רק למען הלימוד עצמו. הלימוד בלבד לא יציל אותך. אתה קיבלת את הכוחות האלה מבחוץ בזמן שהיית בכנס, ועכשיו באותו האופן אתה חייב להוציאם החוצה! אחרת זה יגרום רק נזק, ויהיה כמו רעל, כי הרי קיבלת יותר מידי ולא השתמשת בזה בצורה נכונה. צריך שהכוחות שקיבלת יעברו דרכך לאחרים. אבל אם אתה תשמור אותם בתוכך, הם יהפכו לרעל.

אתה כמו תא בגוף הרוחני, שצריך להעביר דרכו את כל החומרים, ולעצמך לקבל רק השראה שעוזרת לך להעביר הכול הלאה. אז הגוף הזה מרגיש את החיים זורמים דרכו! אבל אם הזרם שבתוכו ייעצר, אז זה כבר לא חיים אלא מוות, כי הרי אין זרימה. לכן אין זה מספיק עכשיו רק לשבת וסתם לשמוע, צריך להפיץ את החומרים וההסברים, לנסות להשתתף בפעילויות השונות ולא רק ללמוד. הלימוד בלבד אינו מספיק, חשוב מאוד להיות בהשפעה!

חכמת הקבלה התגלתה בזמננו וכבר לא צריך להתחבא וללמוד אותה בסתר, כפי שהיה בעבר. עכשיו אתה מקבל אותה יחד עם המוני אנשים ועליך החובה להמשיך באותה הצורה. למען בריאותו של הגוף הרוחני, אתה נדרש להעביר הלאה את אותם הכוחות האדירים שכבר קיבלת.

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 02.03.2010

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/H70V7

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest