תרצו ותשמעו!

קבוצה לב

שאלה: כיצד לעורר בתוכי את היראה מפני הבורא אם אני רואה רק את העולם הגשמי שלנו?

תשובתי: מגיע זמן שאני נמצא כבר הרבה זמן בקבוצה ופתאום אני "שומע", שבשביל השׂגת העולם הרוחני אני חייב להתחבר עם חברים. בשביל מה ולמה, לא מובן לי. בינתיים אין בתוכי את הקשר הרגשי בין המרכיבים:

  1. המטרה העליונה שאותה אינני מרגיש ואינני תופס, אך חייב להשיגה.
  2. הכוח העליון שאותו אני חייב להשׂיג ולהרגיש.
  3. היחס שלי כלפי החברים.
  4. מצב של איחוד עם החברים, אותו חייבים להשיג.

יש כאן שרשרת של גילויים רגשיים פנימיים שלי, אשר צריכים להתרחש בתוכי. הרי אנחנו חיים בתוך הרגשות. אנחנו נבראנו מחומר הנקרא "רצון ליהנות". הרצון הזה מרגיש תענוג או ייסורים, ושום דבר יותר. לכן כל היחס שלי למשהו בהרגשה שלי, או שקיים או שלא.

אם בתוכי לא קיימת שרשרת קשר הרגשי, אז מאותו הרגע והלאה, אני משיג את מטרת הבריאה דרך האהבה לבורא, דאגה אליו, יראה לפניו, דאגה לקבוצה, חיבור עם החברים כאיש אחד בלב אחד, אם בתוכי עדיין לא קיים מענה פנימי רגשי לזה, אין התרשמויות, תגובות, סימן שעליי עוד לעבוד על עצמי.

מה לעשות? – ישנו תנאי לגילוי הבורא, כמו ליד הר סיני: תרצו להתחבר כאיש אחד בלב אחד, אז הוא יתגלה לכם ברצון המאוחד שלכם. נוסף על כך, אתם צריכים רק לרצות להתחבר, ואת החיבור והאיחוד הבורא יבצע בעצמו. אנחנו צריכים להשתדל לרכוש רצון לאיחוד. אך כיצד אני יכול להשתדל אם אינני רוצה? – לרצות ניתן על ידי פעולה. על זה נאמר: "נעשה – ונשמע!".

דווקא לשם כך נברא העולם המדומה שלנו, בו אנחנו נמצאים בגופים, אתה יכול לבצע פעולות פיזיות שקריות של השפעה לחברים, לדבר איתם על איחוד, ללא כל רצון. אין לך לזה רצון? – לא משנה! אינך חי רק בתוך הרצון, אתה קיים גם כן במעטפת חיצונית הנקראת הגוף הפיזי. תעשה פעולות פיזיות של השפעה לחבר, כאילו שאתה אוהב אותו ולא את עצמך. לכן כתוב: "קנה לך חבר". תשפיע לו בכל מיני צורות אפשריות, ותרגיש כיצד בתוכך משתנה היחס כלפיו.

מה פתאום? – מאחר ואתה השקעת בו את כוחותיך, את מאמציך. לא רצית, אך בכך רכשת כלפיו יחס מיוחד. זה נקרא "נעשה", מתוך המעשים שנעשו על ידך ללא כל רצון, אתה מגיע ל"נשמע", תכונת השפעה (שמיעה זו תכונת הבינה). אז אתה כבר מתחיל לשמוע על מה שמדברת התורה, זה ספר הוראות והדרכה בדרך אל האור (תורה מהמילה אור וגם מהמילה הוראה).

לכן, בואו נשתדל ביחד להתאחד, אפילו ללא רצון, בכך שנעלה מעל לרגשות שלנו ואז נרגיש את עצמנו מחדש.

מתוך השיעור הראשון של המגה-כנס העולמי, 23.07.2010

רשומות קודמות בנושא:
בציפייה לחג
האהבה צומחת מהיראה
אדם המאמץ את הבורא

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/KyuIl

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest