תרגיל מועיל

ספר הזוהר מתאר מצבים רוחניים שמרגישים אלו המשׂיגים את העולם העליון. אך הוא מספר על הצורות הרוחניות במילים הגשמיות שלנו. המילים האלו מזכירות לנו צורות ודמויות גשמיות. המילים האלה מצטיירות לנו ב"רצון לקבל" שלנו, על המסך האגואיסטי, על ידי התכונות הגשמיות שלנו – הצורות הגשמיות.

המקובלים לקחו מילים של העולם הזה כדי לתאר את העולם הרוחני, מאחר וברוחניות לא קיימות מילים, קיימות רק הרגשות, וקראו במילים האלה תכונות רוחניות שהשׂיגו על ידי השׂגתן. לכן, בקריאה בספר הזוהר, אנחנו צריכים להשתדל לראות, לאתר ולזהות כוחות רוחניים עליונים, מצבים, יחסים, המנותקים לגמרי מהצורות הגשמיות שהתרגלנו להרגיש מאחורי המילים הגשמיות האלה. זהו תרגיל מאוד טוב ומועיל.

נניח שאנחנו קוראים בטקסט את המילים הבאות: "מצח", "עיניים", "אוזניים", "שׂערות". חייבים להשתדל מייד לחשוב על ספירות, כתר, חכמה, בינה, זעיר אנפין ומלכות, התואמים לחלקי הפרצוף, "מצח", "עיניים", "אוזניים", "אף", "פה", גלגלתא ועיניים ואח"פ.

"שׂערות" הן העודפים של האור החוזר שבו לא יכול להתלבש האור הישר, ולכן האור החוזר הזה נשפך ונפלט החוצה, כך שיוצר "שׂערות" של הפרצוף. אלו הם אורות שבאופן כזה מתפשטים מלמעלה למטה במערכת העליונה, בראש דאריך אנפין ואחר כך בזעיר אנפין, ודרך כל הריבוי הזה של הפרצופים מגיעים אלינו כוחות, כדי לעורר, לתקן ולמלא אותנו. ולכן בספר הזוהר אנחנו לומדים את כל המערכת הזאת של תיקון הנשמות.

מתוך שיעור על הקדמת ספר הזוהר, 06.01.2011

ידיעות קודמות בנושא:
העולם בהקרנת האור
נייר "לקמוס" של הרוחניות
לא תעשה לך פסל וכל תמונה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/zsJMm

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest