תקשיב לקולו

laitman_2010-03-15_9987_us-70.jpg

הבורא פונה אל האדם בכל רגע שבו אנחנו מאפשרים לו הזדמנות כזאת. וזה כל סוד ההצלחה. אם אנחנו ניתן לבורא כאלה הזדמנויות, אז נתעורר במהירות, בתדירות גבוהה, ונוכל להשיג מהר יותר רצון גדול, מידה מסוימת של תשוקה וכיסופים, שנקראים "עולם-שנה-נפש", כלומר דבקות וזיווג עם האור "באותו זמן, באותו מקום ובאותה אישה", כפי שכתוב על החיבור של האדם עם הבורא.

הרי לצורך הזיווג דרוש לבצע כמה תנאים. קודם כל, דרוש רצון נכון, כלומר לא רצונות גשמיים למיניהם, אלא נחיצות להשיג את ההשתוות וההידמות לבורא, את המדרגה הרוחנית הראשונה, החיבור הראשון איתו. לשֵם כך, נדרש הרצון מצידי, שמתאים גם בכמות וגם באיכות, בכוח ובצורה הנדרשים.

חוץ מזה, אינני צריך לרצות שום דבר, כדי שזה יהפוך לרצון היחיד שלי, השכר שלי, המילוי שלי. לא צריך יותר שום דבר, רק לרצות! הרי כל השאר זה כבר השכר שעבורו אני עובד. כל הרצון החזק, הגעגועים, המתח, ההשתוקקות לשמור על הקשר עם הבורא ולהיאחז בנקודה הזאת, למרות כל הקושי, זה בעצם השכר.

אם האדם משיג כזה מצב, עולה מעל הרצון האגואיסטי שלו ורוצה להעביר את כל ההשתוקקות שלו לבורא, להראות לו את כל הגעגועים, וחוץ מזה אינו מחפש יותר שום דבר, אז הוא הופך להיות ראוי לזיווג העליון.

וכאן יכולה לעזור לאדם רק הסביבה שתתמוך בו, תעורר אותו, תזכיר לו, תבנה עבורו את כל התנאים לכזה זיווג, כדי שהם יהיו חשובים וברורים לו. הרי הבורא פונה לאדם בכל הזדמנות שהאדם נותן לו. זאת הנקודה החשובה ביותר עבורנו.

כלומר, העיקר זה לתת לבורא יותר הזדמנויות לעורר אותנו בכל מיני דרכים, לא חשוב איך. אנחנו רוצים שהמצבים האלה יופיעו בתדירות גבוהה. הבעיות, הפחדים והגעגועים אינם מפחידים אותנו, ואיננו מחשיבים אותם כמצבים רעים. עבורנו רע, זה כאשר אנחנו מתנתקים מהמחשבה על הקשר עם הבורא, מהגעגוע, מהרצון. ואת כל שאר ההשתוקקויות שלנו אליו אנחנו מחשיבים כרצויות וחשובות, לא משנה האם נעים לנו להרגיש אותן או לא.

בראש ובראשונה, חשובה לנו האמת, ולא ההרגשות הטובות או הרעות, המתוק או המר! כך אנחנו בהדרגה דוחפים את עצמנו בצורה נכונה לזיווג הראשון וסוף סוף מגיעים אליו.

מתוך שיעור על איגרת של בעל הסולם, 01.05.2011

ידיעות קודמות בנושא:
התעוררות האהבה
אל תצעקו "לא!" על הסף…
כל ימי חיי…

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/DXyp2

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest