תפיסה חדשה

laitman_2009-11-29_0032_70.jpg

כאשר אנחנו קוראים את ספר הזוהר, אנחנו מבינים שהוא מדבר על תכונות, צורות, דמויות, שעדיין איננו תופסים אותן. אך דווקא ההרגשה הזאת של חוסר ההבנה מקדמת אותנו קדימה, היא מחייבת אותנו לעצב תפיסה נכונה.

אם אנחנו קוראים ספרי קבלה אחרים, אנחנו יכולים לתפוס ולהבין הכול בצורה מכאנית וטהורה על ידי השׂכל, או בצורה של תמונות גשמיות. אנחנו נהיה מסופקים מהתפיסה הזו, נוריד את כל ההבנות עד לדרגת העולם הזה, מבלי להבין שהם סמלים, או שנחשיב אותם לדברים רוחניים אך תיאורטיים.

בעוד שספר הזוהר עם הפירוש של בעל הסולם מחייב אותנו לחפש תפיסה חדשה ולחבר את שתי הצורות האלה יחד, מהחיבור הזה נובעת תפיסת המציאות האמיתית. האדם אינו מבין כיצד מתרחש הדבר, אבל הספר עובד עליו והוא רוכש בהדרגה את התפיסה החדשה הזאת.

מתוך הכנה לשיעור על ספר הזוהר, 15.03.2010

רשומות קודמות בנושא:
פירוש הסולם – שביל הזהב המוליך אותנו
סולם כלפי מעלה
סולם לעולם אין סוף

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/uKRHI

2 comments

  1. ואלרי מנהריה

    באיזו מידה האסטרולוגיה, הטוענת שתאריך ושעת לידה קובעים את חלקם הגדול של תכונות אופי האדם הנולד בהם, משתלבת עם חוכמת הקבלה כאשר לדוגמה: תינוקת שנולדת בתאריך ושעה המדויקים של קרוב משפחה(סבתא)? האם זה מיקרי(ואני לא כל כך מאמינה במיקריות) או איך קבלה מתייחסת לנקודה הזו ומה זה אומר מבחינתה?

  2. ואלרי מנהריה

    ### המון המון תודה לכם: האיש המיוחד ועוד הרבה… מיכאל לייטמן, שמנסה להפוך אותנו לטובים ומאושרים יותר, לצוות המדהים שתומך בזה ולכוונה ועשייה הנפלאים שאתם תורמים לאנושות הטובעת בתוך בוץ של עצמה ### (לקריאה אישית)

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest