תפילה נטו

מיכאל לייטמן

שאלה: מה הכוונה לשמוע את קולו של הבורא ? פשוט להיזכר, שאין עוד מלבדו ?

תשובתי: לא, צריך להשתדל להרגיש בתוכך את הקול הפנימי הזה – כתוצאה של פעולת האור המקיף. צריך להעלות קצת את רגישות הנשמה. אנחנו צריכים לשמוע, שהבורא פונה אלינו. הכוח העליון הזה רוצה להתגלות ולכן מתדפק על ליבנו. אבל אין אנו מסוגלים בינתיים להרגיש אותו.

הוא נמצא בתוכי, אבל אני לא מרגיש אותו ! מה בעצם חסר לי ? אני לא מעריך מספיק את תכונת ההשפעה, את היציאה מחוצה לי, התעלות מעל האגואיזם שלי. אבל אם אני אצא מתוך עצמי לתוך הקבוצה, אני ארגיש את קולו בקשר בינינו.

אין בתוכי מקלט שבעזרתו ניתן לקלוט את הבורא. המקלט הזה נמצא מחוץ לי, בתוך הקשר בין אלו המשתוקקים לבורא. אם בתוכי תתחיל לשלוט תכונת ההשפעה, אני ארגיש אותו.

תחפש בתוך ליבך על מה לדבר איתו. לא משנה, אם יהיו אלו דברים טובים או רעים, העיקר שזה ייצא מעומק הלב. זו נקראת תפילה: עבודה שבלב מעל המחשבות שלך, מעל הכוונות והרצונות – עם כל מה שאפשר לחבר עם הבורא.

מתוך הכנה לשיעור, 02.11.2009

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/h8jaT

3 comments

  1. האם אדם שלא נמצא בהשגה רוחנית יכול "לשמוע" את הבורא?

    אם כן, כיצד הוא מבדיל בין "קול" האגו שלו לזה של הבורא?

  2. כשאני חש קול הבורא זה צלול,נקי,נעים,ללא ספק,עם צבע של אור נר .מורגש בעיקר באזור החזה.
    קול מהאגו אצלי רוצה פינוק נעים או לצאת בקיצור-דרך ממצב לא רצוי.מורגש בעיקר בבטן.

  3. חיה רוזנברג

    שאלתי היום את השאלה האם בכי או אנחה מבזים את הבורא אני חושבת עכשיו אחרי שקראתי את המאמר "תפילה נטו" שהדרך שלי להתפלל לבורא היא דוקא דרך הדמעות כי זה בא לי ממש מהלב ממש מהבטן ואין לי איש שיבין אותי רק הבוא יכול להיות ולתת לי תשובה אני חשה שבמאמר הזה קיבלתי את התשובה תקנו אותי באם אני טועה כי לא אחת אני ננזפת על ההתנהגות שלי אבל אני מאוד רגישה ואני חושבת שאני צודקת זו דרכי לפנות לעזרה

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest