דף הבית / כללי / תמיד איתי

תמיד איתי

תמיד איתי
שאלתו של מיכאל:
ראיתי את הרב באיזה שיעור אומר: שבגמר התיקון החשבון הוא לפי נשמות ולא לפי גופים….?!! ושאולי מ 7 מיליארד האנשים בעולם לגמר התיקון יגיעו רק 7 אנשים !?!! זה נקרא בורא טוב ומיטיב, נותן לי את הזכות להגיע לגמר תיקון במחיר של השמדה טוטאלית?!? אני צריך להרגיש טוב ולהצדיק מוות של קרוביי??!! זה נקרא טוב ומיטיב?! גם הרב לייטמן שלנו עצוב מאוד שנפטר לעולמו הרב"ש. אני רק רואה אותו מדבר על הרב"ש ועוצם עיניים, וכולי בהתפעלות על כמה שהוא אהב אותו!!!

תשובה: יש חוק המגדיר את מימוש התוכנית לתיקון הבריאה (רשימות מנפילת הנשמות שהתחלקו, מירידת העולמות). אם אנו נכללים בו מרצוננו, הוא נוח עבורנו, אך במידת חוסר ההשתוות לתוכנית הבריאה, אנו חשים סבל וייסורים מייסורים, לעיתים עד לכדי השמדת הגופים.

את הנשמות אי אפשר להשמיד. על ידי הקטנת כמות הגופים, הנשמות מתחברות יחד (מהרבה נשמות קטנות לקצת יותר גדולות), לא על ידי היגיעה שלנו, אלא על ידי ייסורים (השמדת הגופים).

הבורא רוצה רק טוב, להביא אותנו להשתוות הצורה עימו. אך כפי שמסביר בעל הסולם במאמרו מהות הדת ומטרתה, השגחת הבורא על הבריאה היא תכליתית, כלומר ללא התחשבות במצבי הביניים אלא רק במצב הסופי.

ובאשר אליי, אינני מתגעגע למורי הרב"ש, אני תמיד איתו! לא בעבר, אלא עכשיו ממש. ואני מודה לבורא על שנתן לי מורה-מתווך שכזה עימו.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/wrctC

3 comments

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  רב יקר ואהוב,

  ואנחנו מודים לבורא שנתן לנו אותך כמתווך,

  אשרנו.

 2. אך אני יכולה להיות בקשר כזה אם אבא שלי שהלך לעולמו לפני חודש אני רוצה להצליח בזה כמוך להיות איתו כאן ועכשיו ממש בקשר!

 3. כתבתי כי חוויתי את האחדות ביום השלישי של הכנס ושאלתי מדוע תחושת ההתכללות הינה עם קבוצה מסויימת בלבד ולא עם כולם ועם הכל , כמו הבורא ממש .

  אני מרגישה כאילו נעשתה כאן הפרדה של ראוי לא ראוי להתכלל בקבוצה , וזה נראה בעיני כפרוד ומידור .

  ברכןץ מירה

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest