תלות כפולה

מתוך שיעור הכנה לכנס קרסנויארסק.

שאלה: במה תלוי זמן המעבר ממדרגה אחת למדרגה אחרת?

תשובתי: זמן המעבר ממדרגה למדרגה תלוי רק בך. לכל אחד מאיתנו צריכה להיות בחירה חופשית. אם אני תלוי באחרים, אז אין לי בחירה חופשית.

כלומר, מצד אחד, אנחנו תלויים זה בזה לחלוטין, אבל מצד שני, אנחנו לגמרי לא תלויים באף אחד. אני צריך לתאר לעצמי, שכל הקבוצה נמצאת במצב אידיאלי, ושהכול תלוי רק בי.

אני צריך להרהר בזה ולברר את זה באופן הבא: "כולם תלויים בי. אבל גם אני תלוי בהם. האם אני אוכל, בהביטי בפרצופים שלהם, להתקדם קדימה? אם הם יהיו ידידותיים ונוטים לחסד אז כן, ואם לא יהיו ידידותיים, אז לא. אז כיצד עליי להתנהג?". כלומר, המצבים וההשפעות שלהם עליי תלויים גם בי, אני צריך לעבוד עליהם. כלומר, אני כבר תלוי בהם, אבל תלוי באותה המידה שבה אני בעצמי יכול להשפיע עליהם. וכאן מתרחש קשר הפוך, שגם כן תלוי בך.

אנחנו יכולים לראות ולהיווכח, שמצד אחד, אנחנו לגמרי אנשים עצמאיים וחופשיים, ומצד שני, מקושרים הדדית לחלוטין בינינו, ומצד שלישי, אנחנו יכולים לקחת מהאחרים כל צורה שרק נרצה. כלומר למעשה, אנחנו תמיד עובדים מול הקבוצה שנמצאת בעולם אין סוף, ורק האגו שלנו מצייר אותם כאלה כפי שאנחנו מתארים אותם עכשיו לעצמנו. אך ורק! ולכן, כדי להתקדם קדימה, אנחנו צריכים "לעבוד" עליהם, להגביה אותם בעינינו. וכדי להגביה אותם בעינינו, אנחנו חייבים דווקא לעבוד.

תוך כדי התהליך של העבודה הרוחנית כל השאלות יתבהרו בהדרגה, מפני שלצורך בירור של כל אחת מהן אנחנו צריכים ליצור בתוכנו כל הזמן תחושות יותר ויותר חדשות, שאותן לא חווינו קודם לכן.

לכן תחשבו, תבררו את השאלות האלה, ובסופו של דבר הן תתמזגנה לאחד שלם יחידי, אבל זהו כבר מצב רוחני. אז אנחנו נרגיש עד כמה הוא סגור, שלם.

מתוך שיעור הכנה לכנס קרסנויארסק, 13.06.2013

ידיעות קודמות בנושא:
הסביבה של היום, זה אני מחר
בי תלוי כל העולם
הכל תלוי בי!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/mI27n

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest