דף הבית / משבר עולמי / תלות הדדית

תלות הדדית

photo_rav_gh70_216.jpg מתוך שיעור הקבלה היומי 19.3.09
לשיעור מלא: audio.gifאודיו | video.gifוידיאו

מטרת הכלל היא לשרוד בחיים האלה ולא יותר. בדומה לחיות בטבע שדואגות לחיי הגוף שלהן, כך גם בני האדם, אך בצורה מקיפה יותר. הם דואגים לגופם, למשפחתם, לילדיהם ונכדיהם, שיתפתחו פיזית בריאים ושלמים, ויחיו את חייהם בצורה טובה ומוצלחת, לפחות במעמד הביניים.

אך כעת המשבר הכלכלי גורם לאדם לדאוג, שלא יהיה מחוסר כסף או אוכל, או שכלל לא תהיה לו תקווה לעתיד, הוא מעורר את האדם להיות רגיש יותר ולא אטום. האדם חושב את עצמו לכל יכול, עד שההשגחה העליונה הופכת אותו להיות רגיש מעט יותר לעניין.

כתוצאה מכך האדם נעשה מסוגל לשמוע את אלו, שמסבירים לו במה יהיה תלוי עתידו. כלומר, לאחר שכבר דחה את כל שאר הדעות, וכבר לא איכפת לו יותר ממוזיקה או סרטים, כשמשהו אחר כבר מדאיג אותו, האוזן שלו נעשית קשבת. ואז, כשפתאום מגיעה אליו שמועה על כך שהעתיד שלו תלוי בקשר שלו עם כולם, הוא מתחיל להקשיב. כי מדובר כבר על העתיד שלו.

בדרך מצפים לנו עוד בירורים גדולים, עד שכולם יבינו שהתלות ההדדית בלבד היא שתציל את כולם, ולכן כל אחד חייב לדאוג למצבו הנוכחי ולעתידו, יחד עם דאגה למצבה הנוכחי של הסביבה שלו ולעתידה, וכך גם למצבו הנוכחי והעתידי של כל העולם. ואז, לאנושות במצביה הבאים, לאחר "שתשתפשף" יותר, יהיה ברור ששלום הפרט ושלום העולם כולו הם דבר אחד!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/1Nnkb

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest