דף הבית / המשבר ופתרונו / תלות אינטגרלית

תלות אינטגרלית

שאלה: מצד אחד, אתה אומר שיש מרחב שמשפיע עלינו – הטבע, בכך שהוא מגביר אצלנו את התודעה שהגיע הזמן שלנו להתחבר ולהתאחד. אבל ככל הנראה עד שלא יופיע מנהיג, או אולי מאה או אלף מנהיגים, שעוסקים בחיבור ובאיחוד, זה לא יקרה. האם יופיעו כאלה מנהיגים, האם יש בהם צורך?

תשובתי: אני חושב, שכבר היום הם נמצאים בכמות גדולה בעולם שלנו. אבל הם לא צריכים להיות מנהיגים מסוג המנהיגים שראינו בהיסטוריה. אלה יהיו פשוט אנשים שהבינו שתלות אינטגרלית בין כל באי האנושות מהווה התגלות טבעית של הטבע שלנו, ואנחנו הגענו לזמן הזה.

האגואיזם גדל באופן אינדיבידואלי עד שהפך להיות גלובלי, כמו היום. זה בא לידי ביטוי במדע, בטכנולוגיה, בייצור, במסחר עולמי וכולי, שגם מגלים את האינטגרליות של העולם. אבל זה מעט, מפני שזה מהווה בסך הכול גילוי של האגואיזם העולמי. עכשיו נראה בהדרגה שהעולם צריך להיות מקושר בכוחות אחרים לחלוטין. אנחנו בכל מקרה לא נוכל להמשיך לנצל את האדמה, את המים, את האוויר, כפי שהיה קודם . הטבע לא יאפשר לנו את זה יותר.

תנסה לצאת מהמגפה ותראה עד כמה זה מורכב. לא ניתן לשחזר קשרים קודמים, עסקים ומפעלים שהיו. לא תהיה אפשרות ליצור פעולות הדדיות שיצרנו בעבר. אנחנו נראה זאת בעתיד הקרוב.

מתוך שיעור בשפה הרוסית, 24.05.2020:

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/0dcMV

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest