תיקונים נוספים

"ובמלאת ימי טהרה לבן או לבת תביא כבש בן שנתו לעלה ובן יונה או תר לחטאת אל פתח אהל מועד אל הכהן: והקריבו לפני יהוה וכפר עליה וטהרה ממקר דמיה זאת תורת הילדת לזכר או לנקבה." (תורה, ספר "ויקרא", פרשת "תזריע", פרק י"ב, פסוקים ו' – ז').

הקרבת קורבן נקרא התקרבות לבורא, כאשר אני יכול לתקן את עצמי בזה שלוקח רצונות נוספים ומקבל עליהם את אור התיקון. במילים אחרות, אני לוקח "קורבן" לתוך הרצונות שלי ומקריב אותם לבורא למען שימוש בעל מנת להשפיע.

לכן עכשיו, לאחר הלידה של הדמות הרוחנית החדשה שלי בצורת אדם, אני צריך לזהות בתוכי את הרצונות הנוספים האלה מדָרגת חי היותר נמוכה. כי האדם נולד מגוף בהמי, שעדיין נשארו בו כאלה תכונות (כבש בן שנתו, בן יונה, תר, וכולי) שאותן אפשר לתקן בעל מנת להשפיע.

אלה הם תיקונים נוספים. כלומר תיקנתי את עצמי בדרגת אדם, נולדתי במדרגה הבאה, והשאריות שנותרות, כל מיני רצונות בדרגות דומם, צומח וחי, מוּבאים לכוהן.

כוהן, זו דרגת התיקון הגבוהה ביותר באדם, שבו הוא מעלה בתוכו רצונות מסוג חי (כבש בן שנתו, בן יונה, תר) ומתקן אותם. תחילה הוא ממית את חייהם הבהמיים, ואחר כך מעלה עד לדרגת שימוש של האדם, אבל בצורה מעובדת.

כאן כבר קיימים חוקי הכשרות: איך לשחוט ולעבד את הבהמות, באיזו צורה ומי רשאי לאכול אותן, באילו שעות וכולי. אבל כל אלה הן קטגוריות רוחניות ולא גשמיות.

"וטהרה ממקר דמיה", מסמל, שתיפסק ירידת הרצונות שלא יכולים להיתקן.

דם, זה הרצון הנמוך והטמא ביותר! דם, בא מהמילה דומם. אי אפשר לתקן את הרצון הזה. צריך רק לחכות להפסקת הדימום ולגשת לתיקון של הדרגה הבאה.

מתוך התוכנית "סודות הספר הנצחי", 12.02.2014

ידיעות קודמות בנושא:
חתוך קצה של ליבך
קורבנות שמקרבים אותנו לבורא
הנגיעה הראשונה בבורא

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/o2IDC

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest