תיקון מהיר

שאלה: איך אפשר לעורר את גדלות המטרה בחברים?

תשובתי: זאת העבודה העיקרית והתמידית, שחוץ ממנה אין שום דבר. להעלות את חשיבות המטרה, זה אומר, לשנות את הערכים שלנו. אנחנו כל הזמן צריכים לדאוג על הערכיות של העבודה הרוחנית ב"ארץ" שלנו, ברצון שלנו, שלא תהיה עבורנו משימה חשובה יותר מאשר לשנות את עצמנו.

צריך לכוון את עצמך מול כל העולם וללא לאות להזכיר לעצמנו, שכל השיטות שבהן העולם מנסה להשתמש לצורך קיומו, מכוונות לשינוי העולם. והשיטות האלה נמצאות עכשיו במשבר ונכשלות לגמרי, אף אחת מהן לא תישאר להתקיים, הזמן שלהן הסתיים.

הן עדיין קיימות רק כדי להוכיח באופן סופי לכל אחד ולאנושות כולה, שהסתיימה כל ההתפתחות הקודמת בדרך של ניצול אגואיסטי של הטבע להנאת האדם, הניצול של הבורא ומנגנון ההתפתחות הפנימית למטרות של רווח עצמי.

אנחנו גדלנו ומימשנו את כל ההתפתחות שלנו במדרגה שנקראת "אדם של העולם הזה". מרגע זה והלאה, אנחנו צריכים להתחיל לשנות את עצמנו, את אותו הרצון לקבל שגדל בנו, צריך לשנות בכיוון של השפעה, כדי לממשו בצורה אלטרואיסטית.

העיקר, זה כל הזמן לפתח בתוכנו את הידע והחשיבות האלה של השינוי הפנימי של האדם. המטרה שלנו, השיטה שלנו, היא שינוי, תיקון האדם. רק בצורה כזאת אפשר להמשיך את הקיום בעולם הזה ואפילו עוד לזכות בעולם העליון.

זו העבודה היחידה שקיימת לאדם בעולם הזה. בימינו אנחנו מגלים שבעבודה הזאת תלויים כל יתר המצבים שבו. כל מיני מערכות שאנחנו בנינו לעצמנו כאן בעולם הזה: חינוך, מסחר, תעשייה, משפחה, כל צורה של הקיום שלנו תלויה עכשיו רק בתיקון הפנימי שלנו, של כל אחד בנפרד ושל כולנו יחד.

חוץ מזה, פשוט אין יותר מה לעשות. אנחנו צריכים להציב לעצמנו כזאת מטרה: תיקון פנימי של כל אחד ושל האנושות כולה יחד, אחד על ידי השני בקבוצה, כמו שנאמר: "איש את רעהו יעזורו". אם אנחנו כל הזמן נפרסם את זה לכולם, כדי להפוך את הנקודה הזאת לעיקרית, לנקודה החשובה ביותר שמאירה לנו מלפנים, אם נדאג שהיא תמשוך אותנו אליה, אז אנחנו נצליח.

המשבר הגלובלי גילה את התלות ההדדית הכוללת שלנו. ואם אנחנו נעבוד על התיקון הפנימי שלנו, אז דרך הקשרים הפנימיים שמחברים את כל האנושות יחד, נעביר את ההתעוררות הזאת והכיוון הזה לתיקון הפנימי של האדם לכל העולם.

העולם פתאום יידבק לקבוצת ישראל שעובדת על התיקון שלה. במקום ללכת לזה בדרך ארוכה וקשה, דרך אלפי פעולות ודורות רבים, כל השאר יצטרפו לתהליך הזה תוך פרק זמן קצר מאוד.

אדם שלא קיבל את ה"נקודה שבלב", כלומר את הניסיון הרוחני הקודם, ולכן אינו זקוק לתיקון אישי, אינו עובר תהליכים פנימיים של עליות וירידות, לא נזרק לאחור, אלא מתקדם באופן עקבי רק קדימה, דרכנו אל הכוח העליון. לא נדרשות לו שום עליות, ירידות ועבודה פנימית קשה. הדבר היחיד שדרוש, זה להכיר פעם אחת במצב שלו ולהבין שהוא חייב להתחבר אלינו ולקבל את שיטת התיקון, שדרכה עובר המאור המחזיר למוטב.

מתוך שיעור על מאמר מספר "שמעתי", 07.09.2012

ידיעות קודמות בנושא:
הגישה אל הרשת הפנימית היא לפי הרצון
לתקן את העולם, זה אומר לתקן את עצמנו
מערכת שזוללת את עצמה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/0MuOV

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest