דף הבית / אהבה / תימשך לאהבה

תימשך לאהבה

כל העולם, זה כוח ולא חומר. לכן, תיתן חשיבות לכוח המחשבה שלך, לכוח היחס שלך לחברים. דווקא הוא פועל במציאות. על ידי היחס שלך לאחרים אתה מתקן, משנה את העולם. אף אחד לא יוכל לעמוד בפני זה. אם מהבוקר ועד הערב אתה חושב ודואג רק על חיבור החברים, שיביא את הטוב לנו, לעולם ולבורא, אז בזה אתה מממש פעולה עוצמתית ביותר, ששום דבר לא ישתווה אליה.

כוח המחשבה, כוח הרצון, זה החשוב ביותר. ואם אתה מפעיל אותם בהתאם למטרת הבריאה, אז בזה אתה גורם להשפעה הרבה יותר גדולה, מאשר אדם רגיל.

שאלה: האם אפשר להוכיח את זה?

תשובתי: העניין כאן הוא, שאני לא רוצה להוכיח את זה לעצמי. כי ההוכחה תקנה לי ביטחון אגואיסטי, ואילו אני להיפך, רוצה להשפיע עם הכוחות האלה על החברים בכזאת צורה, כדי לא לראות את התוצאה. אני רוצה לעזור, לחבר, לאהוב, אבל לא על מנת לקבל שכר.

כי אני הרי צריך משהו אחר: אני מוכן לשלם ביחס שלי כלפי החברים כדי לגלות רק דבר אחד, ציווי של מי אני מקיים. אני רוצה לגלות את הבורא ולעשות לו בזה נחת רוח.

ואז, להסתיר את התוצאה, כדי שהשכר הזה לא ישחד אותי. בזה אני משיג את אותה הנקודה, שממנה הוא התחיל, נקודת ההשפעה.

שאלה: למה זה לא מושך אותי?

תשובתי: מפני שהאמת הזאת מנוגדת לנו.

שאלה: אז איך אפשר להתקדם קדימה?

תשובתי: באמצעות שקרים קטנים בכל צעד. אתה מסתיר מעצמך את האמת ומשחק עם עצמך, כאילו שזה בכל זאת מושך אותך לאיזה שכר.

שאלה: מה בכל זאת יחייב אותי לחשוב כל היום על החברים?

תשובתי: הכרת החשיבות: "אני ארוויח מזה, אני אשיג רוחניות, אחרת כל החיים שלי יבוזבזו לריק. אני חייב להשיג משהו בחיים. נאמר: "טעמו וראו כי טוב ה'". נו אז איפה הוא? איך לטעום אותו? אני חייב להספיק עד הערב, מה שלא יהיה…".

אומרים לך: "אם אתה תדאג לחברים, אם תרכין את ראשך בפניהם אם תצטרף אליהם, אז תגלה רוחניות". ואתה מוכן לזה, אתה מתאר לעצמך את השכר לפי הטעם שלך, כמו שנאמר: "חנך נער על פי דרכו". אתה מדמיין לעצמך את הרוחניות המדומה המפתה, איזה שהם מרחבים, ריחופים, כוחות, ונמשך אליהם.

כל אחד מצייר את התמונה שלו. תבקש מהחברים, כדי שהם יסבירו לך את המטרה ואת חשיבותה. צריך להרגיש את טעם האהבה, תבקש את זה.

מתוך שיעור על המאמר "חכמת הקבלה והפילוסופיה", 18.12.2012

ידיעות קודמות בנושא:
הבורא כמכנה משותף
יחס חם כלפי החבר מביא אל הבורא
השפעה ללא שכר

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/CuRtw

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest