דף הבית / כנסים / כנס למעגל

כנס למעגל

laitman_2011-04-01_9987_w-70.jpg

שאלה: במה עלינו להתרכז, כדי לגלות קשר ברצון הכללי המשותף שלנו?

תשובתי: כל אחד צריך להשתדל לתאר לעצמו את הקבוצה (העולמית ו/או שלו), ועד כמה שהוא מסוגל, להחזיק אותה בדמיונו ולהיכנס לתוכה: לשָם, במקום בו אין גופים, אלא קיימים רק רצונות לבורא. האדם רואה, עד כמה הרצונות האלה מחוברים למערכת אחת, רוצה להיות יחד איתם, אך עדיין מרגיש את עצמו בנפרד. הם כולם מחוברים, והוא בינתיים אינו איתם.

אחר כך במידת היכולת להשפיע להם, הוא מבקש, דורש מהם, שישפיעו עליו כתשובה ויכללו, ויקבלו אותו פנימה. כמו שאתה רוקד במעגל, ומכניס אליך אדם מהצד, מפנה מקום והוא מצטרף. זה מסמל קבלת תמיכה מהקבוצה.

במידה שבה הוא מבקש, רוצה להיכלל, ולקבל כוח, רצון ומחשבות מהקבוצה במקום אלה שנמצאים אצלו, אינו רוצה להשאיר שום דבר משלו, במידה הזאת הוא מבטל את עצמו. ואם הוא יקבל במקום מה שיש לו, משהו מהקבוצה, אז זה נקרא שהוא רוכש רוחניות.

בהמשך, בתוך הקבוצה, שבה הוא נכלל ומבקש שהם יקבלו אותו, כשהוא מוסר את מחשבותיו ורצונותיו, הוא רוצה לגלות את הכוח הכללי, שממלא ומחבר אותם. הכוח הזה קיים ביניהם, קשר ואהבה הדדיים.

האדם רוצה לשקוע בכוחות האלה, שמחברים חלקים של הרצון הכללי. זה נקרא, שהוא נכלל בדבקות עם הבורא, כי הרי שָם הוא מקבל שׂכל ורגש של דרגה עליונה יותר.

אך בזה הוא אינו מתבטל בעצמו, אלא מתחיל להרגיש את עצמו החדש כנולד, בזה שעבר דרך הביטול העצמי, קיבל מהקבוצה מחשבות ורצונות, השׂיג קשר, ובתוך הקשר הזה הרגיש את כוח החיים, את האור. כלומר יש לו עכשיו גם כלי וגם אור חדשים ורוחניים.

כאלה הם הצעדים הקרובים שלנו.

מתוך שיעור מס' 8 בכנס בניו-ג'רזי, 03.04.2011

ידיעות קודמות בנושא:
חפירה טובה
להחיות את עצמך
יש לנו את כל התנאים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/8ZLfg

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest