תחיית המתים

thumbs_kovboi_100_wp.gif

שאלתה של שושנה: מהי תחיית המתים על פי הקבלה? לפי הבנתי, נשמה שמגיעה לגמר התיקון ונפטרת מן העולם הזה, זוכה להידבק בבורא בחיי נצח. ואילו נשמה שלא זכתה, מתגלגלת שוב ושוב.

תשובה: תחיית המתים אינה קשורה לגלגולי החיים והמוות של גופינו. יותר נכון לומר שהגוף הפיזי שלנו בכלל לא מתגלגל – הוא מת ומתפרק (חלקיו, החי והצומח שבו, הופכים לחומר דומם, ליסודות), והנשמה מלווה את הגוף הפיזי החדש (למרות שגם את העניין הזה לא צריך לפרש כפשוטו).
חוכמת הקבלה בוחנת רק את הרצון ואת המילוי שלו במידת ההידמות שלו לאור המילוי. ולכן "תחיית המתים" משמעה תחייה של הרצונות המתים. הרצונות שהיו רצונות מתים עד כה, כלומר לא היו כשרים לקבלת האור, ועכשיו הם מתוקנים – כלומר קיבלו אפשרות להתמלא באור החיים.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/DvNlU

3 comments

  1. רבי לייטמן שלום רציתי לשאול מי לימד קבלה את אברהם אבינו ואת משה רבינו? הרי בעל הסולם כותב שהקבלה עוברת מפה לפה רק בתנאי שיש מקובל אמיתי שיכול להעביר את זה לתלמיד מבין מדעתו. כיום ישנם המון אנשים שטוענים שהם בהשגה רוחנית או מודעות כלשהי איך נדע אם הם אומרים אמת או לא זה יכול להטעות המון אנשים. אודה לתשובתך תיקון עולם לכולם משה

  2. גלית מיכאל

    משה, תפנה אם השאלה הזו לבורא ותראה שתזכה לתשובה, אתה לא שונה מאברהם ומשה..אל תשלה את עצמך אחרת…וכשתבין את זה גם לך יקרו ניסים!

  3. היכן ניתן לימצוא  חומר על גילגולי נשמות דרך  במבט הקבלה ?

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest