דף הבית / אקטואליה / ישראל היום / תופעת הפרוטקשן בישראל

תופעת הפרוטקשן בישראל

שאלה: בשנים האחרונות ערים רבות בישראל נמצאות בתנופת בנייה. לצד מגמה זו, משפחות פשע גובות דמי חסות באיומים, פרוטקשן. לדוגמה, שואלים אותך אם העסק שלך צריך שמירה, ואם אתה מסרב, אז גונבים לך ציוד יקר או שורפים את המקום, ואז אתה מתחיל לשלם. ברוב המקרים מדובר בחמולות מהמגזר הערבי, אבל לא רק. אזרחים מיואשים פונים מיוזמתם לשלם דמי חסות עוד לפני שהעסק שלהם מוקם, והמשטרה לא מצליחה לתת מענה. איך ניתן להתמודד עם מכת הפרוטקשן?

תשובתי: זו מכה שעוברת ממדינה למדינה. באירופה, בדרום וצפון אמריקה, בכל מקום. אם אין ממשלה או ארגון שפועל ביד קשה ויכול לקחת את השליטה בידיים ולעשות סדר במדינה, אז אי אפשר למגר תופעות כאלה.

שאלה: האם אפשר ללמוד ממה שקרה באירופה ובמדינות אחרות, או שבישראל זה אחרת?
תשובתי: אצלנו זה גרוע יותר. כאן יש מאפיה ערבית, מאפיה ישראלית, מאפיה מטעם הממשלה וכולי. כל שלטון שעולה חלש מדי ומתקשה להתגבר ולסדר משהו במדינה. נקודת המבט שלי על כך היא פסימית וסקפטית מאוד.

שאלה: על מה מעידה התופעה של צמיחת ארגוני הפשע והעבריינות בחברה הערבית?
תשובתי: זה טבעי. אם הייתי במקום אותם ארגוני פשע, גם הייתי עושה כך. אם יש אפשרות להשתלט על קרקעות בנגב כדי להרוויח יותר, אז למה לא?

שאלה: למה רואים פחות ארגוני פשע בקרב היהודים?
תשובתי: ליהודים יש חשבון עם השלטון, הם מפחדים ממנו יותר מאשר הערבים. לערבים יש תמיכה גדולה מחו"ל וגם יותר חוצפה. החיבור בין השלטון הערבי, המאפיה והשלטון היהודי המאפיונרי, בסופו של דבר כולם פועלים לשבירת המדינה.

שאלה: בשנים האחרונות, ניכרת חולשה ופחד של היהודים מפני הערבים. מה החליש אותנו ומאין הגיע הפחד שלנו מהערבים?
תשובתי: מפני שאנחנו לא מבינים שהחיבור בינינו הוא הכוח היחיד שלנו וחוץ ממנו אין לנו כוחות. בכיוון כזה שבו אנחנו נמצאים עכשיו, שאנחנו מתפוררים, נחלשים ועוזבים אחיזה בכוח ובקרקע, אין עתיד למדינה.

שאלה: ממי היהודים צריכים לפחד?
תשובתי: היהודים צריכים לפחד מעצמם, מהחולשה והטיפשות שלהם.

שאלה: מה יכול להפוך אותנו לעם חזק?
תשובתי: רק הפצת השיטה שלנו, הסברה, במה תלוי עתיד העם, החיבור והכוח שלו. זה חייב להיות כך.

מתוך ישיבת כתבים, 3.7.2022

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Rs5Wk

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest