דף הבית / המשבר ופתרונו / תועלת כוללת

תועלת כוללת

שאלה: כאשר נקבע מבנה חדש, מערכת ערכים חדשה, אז המבנים הישנים בהכרח נכנסים איתו לעימות חריף. האם אינך מניח שהם מנסים למעוך את המבנה האינטגרלי?

תשובתי: מדוע את סבורה שהמבנה האינטגרלי הוא עוין לאליטות? אם אנחנו יוצאים אל ההמונים כדי להרגיע אותם, לכוון אותם חיובית, להופכם ליותר ידידותיים, ליצור בקרבם את כל המערכות של עזרה הדדית, אז לאליטה זה יכול להיות אפילו מועיל. שיעסקו בעיסוקיהם, בעסקים, במה שהם רוצים. ואילו ההמונים באותו הזמן יבנו לעצמם חיים טובים יחסית.

יחד עם זה, אין לנו שום מצבי רוח מהפכניים, אנחנו לא מתריסים אנשים זה כנגד זה. להיפך, אנחנו מארגנים למטה כך שיהיה לנו נוח, טוב, ושלא יהיו כלפינו שום טענות.

שאלה: יוצא, שאתה מציע לחלק בשלב הנוכחי לחברה ושלטון?

תשובתי: השלטון אינו יכול לעשות שום דבר, הוא גם כך אינו מנהל כלום.

הספק שלך מובן לי. יכול להיות, שתחילה השלטונות יתנגדו לנו באופן כלשהו. אבל העניין הוא, שכאן אנחנו נתקלים בהתעוררות של הכוח העליון של הטבע, של תכונת ההשפעה והאהבה. אני לא חושב שלשלטונות ישנם כוחות ללכת נגד זה. אין דרך אחרת!

חוץ מזה, התנועה הכללית קדימה היא כזאת, שהיא תגרום לאסונות טבע, בעיות, אי שביעות רצון בשלטון עצמו, רצון להרגיע את ההמונים, זה יהיה מועיל להם עצמם.

כי אנחנו לא בונים את עצמנו במקום ריק. אני צופה בעיות גדולות מאוד. לפנינו ישנן שתי דרכים: או דרך של ייסורים כולל מלחמת עולם והשמדה כללית: רעב, זיהומים, כל מיני בעיות אקולוגיות כגון רעידות אדמה וסערות, או שאנחנו נאזן הכול ברמה של שיתוף פעולה הדדי נכון בין בני האדם, כאשר כל הטבע שנמצא תחתינו יתחיל להירגע לפי חוק של הומיאוסטאזיס.

על ידי הביצוע של חוק האיזון, אנחנו נראה כיצד זה פועל. אבל אנחנו חייבים לעשות תנועה אליו. אם בשלב כלשהו לא יהיה לנו ברור כיצד הכול יתרחש ובאיזה אופן יתחלקו הכוחות, זה לא צריך לעצור אותנו, מפני שאנחנו בכל מקרה נוהגים בהתאמה לתוכנית הטבע.

הכוח האלטרואיסטי שאנחנו מזמנים יאזן את הכוח האגואיסטי, וכל היחסים הרעים לשינוי החברה ייהפכו לטובים.

מתוך התוכנית "עולם אינטגרלי", 24.10.2013

ידיעות קודמות בנושא:
הדאגות של "מיליארד הזהב"
למנוע את הנסיגה של האנושות
הכוח המחייה של היקום

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/lQLbv

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest