תוספת מציאות

laitman_2010-11-09-11_9897-2.jpg

המציאות שבה אנחנו נמצאים, היא אחת. הכול תלוי באדם שתופס ומגלה אותה. בתחילה אנחנו מגלים רק חלק קטן מן המציאות, שנקרא "העולם הזה". אחר כך, במידת הרחבת הכלים שלנו והעלאת הרגישות שלנו, אנחנו מרגישים מציאות יותר ויותר מורכבת ועשירה שנקראת "העולם העליון".

כיצד אפשר "לעלות" לתפיסת מציאות גבוהה יותר? לא מדובר על סתם "עלייה", אלא על האדם שמקבל, מרגיש, מגלה ומשיג אותה. איך אפשר לעלות מדרגת האדם הרגיל לדרגת האדם המשיג? ההבדל ביניהם הוא עד כמה הם רגישים למציאות שלהם. אם אנחנו קולטים אותה רק בעזרת הכלים, התכונות, החושים, שאיתם נולדנו, אז אנחנו חיים בעולם הזה, מרגישים את הקיום שלנו בתוכו. אבל אם נפתח בתוכנו יתר רגישות, נרגיש "תוספת מציאות".

המקובלים אומרים, שאנחנו יכולים להרגיש את התוספת הזו, אם נתחיל להתייחס למציאות שלנו ביתר עדינות, ביחס מיוחד. היחס המיוחד הזה הוא מהותה של הכרת החשיבות, ההערכה, כלפי "תכונת ההשפעה" שקיימת במציאות העליונה.

זה אומר, שאנחנו צריכים לדאוג לדבר אחד בלבד, איך להתחיל לכבד את תכונת ההשפעה. כיצד נוכל להעלות את חשיבותה בעינינו? לשֵם כך המקובלים כותבים לנו מאמרים, ספרים ואגרות. הם נותנים לנו כל מיני תרגילים ומסבירים כיצד עלינו להתחבר, כדי שעל ידי מאמצים רבים ושונים, המציאות העליונה, כלומר, תכונת ההשפעה, תהפוך עבורנו לחשובה ביותר.

אבל זה לא העיקר. העיקר הוא שהמקור של התכונה הזאת, הכוח העליון, הבורא, יהיה החשוב עבורנו, הוא השורש. כשהאדם מתחיל לכבד את השורש, הוא מתחיל להרגיש תופעות חדשות. הוא מבין מה התרחש איתו בעבר, במשך כל ההיסטוריה. הוא מגלה שכל החיים, כל רגע, הבורא סידר עבורו את התהליך הזה. האדם תמיד הלך בצורה הנכונה להשׂגה הרוחנית, להתפתחות החושים החדשים.

רק בזה הוא עסק, למרות שלא ידע זאת. עכשיו, ברגע זה, בנקודה הנוכחית, עלי להבין: עד עכשיו הבורא מימש הכול, וצריך להודות לו על הכיוון הנכון ועל שדחף אותי להתקדמות קדימה. אך מכאן והלאה – הכול בידיים שלי. אנחנו יודעים שאנחנו מכוונים נכון קדימה. באמת רואים שבעבר הבורא כל הזמן דחף אותנו לכיוון הנכון. עכשיו, בכל רגע אנחנו נמצאים במצב של בחירה.

מתוך שיעור מס' 5 בכנס בערבה, 24.02.2012

ידיעות קודמות בנושא:
חשיבות האור מושׂגת בחושך
נוסחת החשיבות
ההתעוררות של העולם

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/9vZWk

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest