דף הבית / קבלה לעם / יהדות וקבלה / חגים ומועדים / חיים חדשים 623 – תוכנת החיים

חיים חדשים 623 – תוכנת החיים

מהי התוכנה הכללית הפועלת על האנושות, כיצד ניתן לתקן ולהתאים את עצמנו לתוכנה זו ואיך תיקון התכונות משפר את חייו של כל אדם בפרט ושל האנושות בכלל? (הרב ד"ר מיכאל לייטמן בשיחה עם אורן לוי ויעל לשד-הראל)

תוכנית הטלוויזיה "חיים חדשים" בנושא "חגים ומועדים: תוכנת החיים".

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדת התוכנית: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

תקציר השיחה:

אילו ידענו בראש השנה הקודם, שזו תהיה השנה שלנו, האם היינו מוותרים עליה?

אבל זה לא תלוי בנו, כי "על כרחך אתה חי". בנוסף, איננו יודעים מה יקרה בעוד רגע. לאן אנו מתפתחים? אנו חיים בתוך תוכנה כללית שפועלת עלינו בכל רגע ורגע. חכמת הקבלה חוקרת את התוכנה הזו, את הכוחות שמעל היקום שלנו.

במהלך חיינו אנו מתפתחים ללא הכרה. לחצים שליליים דוחפים אותנו קדימה. המטרה שהכין לנו הטבע, היא שנתפתח באופן בלתי מוגבל, וזה דורש החלפת תכונות. התכונה הכללית שלנו היא רצון לקבל לעצמנו, אנחנו רצים אחרי כל מיני דברים ומתעייפים. למעשה אנחנו חיים עתה בגיהינום, וממש פה קרוב נמצא גן העדן, עולם אחר. כדי להיכנס לעולם השני, עלינו ללמוד לפתוח את הלב שלנו לאחרים ולהתחבר איתם.

יעד ההתפתחות הסופי שהגדיר הטבע לאנושות, הוא רכישת רצון חדש, רצון להשפיע. באדם העתידי לא ישתנה דבר חוץ מהיחס שלו לזולת, הוא ירגיש מה שמחוץ לו כמו את עצמו. האדם העתידי יתפתח על ידי טכנולוגיה פנימית, הוא ילמד איך לקבל את המצב העליון יותר. יש כאן משוכה פסיכולוגית שצריך לעבור כדי להרגיש את העולם החדש. וישראל היא המקום שבו האדם העתידי יתחיל להתפתח.

תוכניות קודמות בנושא "חגים ומועדים":
חיים חדשים 622 – שנה חדשה
חיים חדשים 621 – הסוד לשנה טובה
חיים חדשים 620 – סליחות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Mvf1W

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest