דף הבית / חינוך, ילדים / תוכנה חדשה

תוכנה חדשה

laitman_2009-07-24_0525_70.jpg

שאלה: בזמננו, כשקיימים כל כך הרבה פיתויים וההשפעה של החברה על האגו הקטן שלנו גדולה כל כך, כיצד אפשר לחנך את הילדים כך, שההתפתחות הרוחנית תהפוך לדבר החשוב ביותר בחייהם?

תשובתי: ניתן ליישם זאת ביתר קלות ממה שנדמה. אם ניתן להם דוגמאות נכונות, הם יעתיקו אותן לחומר היחסית נקי שלהם. בלימוד הילד אתה מתחיל "לכתוב על דף חדש", כי הילד עדיין אינו מקולקל כמונו, מהפסולת שמסביב, בבלבול וכל החישובים האגואיסטיים.

מובן מאליו שגם הילדים אגואיסטיים, הם מנסים לרמות זה את זה ולהשיג הצלחה. החישובים שלהם נעשים מהר מאוד, וכל אחד משתדל רק לטובת עצמו. אבל זה טבעי, ולכן זה נראה אחרת. ועם אותה פשטות טבעית הם מקבלים גם הסברים על המערכת, שבה הם נמצאים, על העולם ועל היחסים ההדדיים הנכונים. ואם אתה מסביר להם בצורה כזאת, כך שזה חודר לתוך התחושות שלהם, בזה אתה בונה בתוכם את המערכת הפנימית.

זה דומה למבנה של מחשב. הוא כשלעצמו סתם "ברזל" ולא מסוגל לעשות דבר. אבל כשמכניסים לתוכו תוכנה, היא קובעת, כיצד יתחברו כל החלקים שלו וכיצד הם יפעלו. אם נכניס לתוכו תוכנה אחרת, היא תבטל את התוכנה הקודמת ותיתן הוראה לחבר את החלקים מחדש.

באופן זהה אתה מכניס ל"מכשור" של הילד תוכנות חדשות, שלפיהן הוא חי, זה נקרא "לבנות את האדם". הכול תלוי במבוגרים הנמצאים עם הילדים, וברוחניות שלהם.

רשומות קודמות בנושא:
ההוראה הנכונה
לחזור לחינוך המקורי
חינוך במקום הכשרה מקצועית
ידיעות נוספות במדורים: משבר עולמי, חינוך ילדים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/U4kGq

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest