תהליך גלי

מתוך שיעור הכנה לכנס סנט פטרבורג

שאלה: כיצד אתה מעריך את מצבה של הקבוצה העולמית? מה חסר לנו ומה צריכים לעשות כדי לפתוח בהתקפה משותפת מרוכזת?

תשובתי: לפי דעתי, אתם כבר הרגשתם על עצמכם, שכאשר לומדים בתוך הקבוצה ברצינות ובהתמדה, משתדלים לאזור כוחות ולהתייחס נכון לאנשים, לחברים וללימוד, באופן כללי, לכל העולם, אז לפתע מרגישים בלבול כלשהו, בלגן בלתי מוסבר, הכול בורח מהראש ושום דבר לא מתחבר. אתה לא יודע היכן אתה נמצא, קורה משהו לא ברור.

עוברים מספר ימים ואולי שבוע או שבועיים, תלוי באיזה חלק מהדרך האדם נמצא (בהתחלה זה יכול לקחת אפילו עד חודשיים ואולי אפילו יותר) ואחר כך המצבים האלה נדחסים. הם מתקצרים יותר ויותר, אבל בכל זאת מורגש בלגן בראש.

ואז לפתע הכול מתבהר, מתברר ומסתדר במקומו. אתה לומד ברמה חדשה, בהבנה והרגשה יותר גדולה ושוב הכול מתקדם חלק וטוב.

יש תהליך מצטבר של הכוונות שלך, הפעולות, הלימוד, ופתאום אתה שוב נכנס לתוך מערבולת פנימית בלתי מוסברת, אינך יכול להתרכז בשכל וברגש. אתה לגמרי אבוד ופתאום אחרי מספר ימים או אולי מספר שעות או שבועות, הכול מתבהר. זהו התהליך.

בעל הסולם כותב, שכאשר הוא היה במצב כזה, הוא לא היה לוקח ספרים, לא היה משתדל לקרוא או ללמוד הרבה. הוא היה צריך לספק לעצמו את הכול, לארגן ולעכל מחדש בתוכו את הכול כדי שהאור יביא אותו לרמה אחרת ויעביר בו מרכיבים מסוימים כדי שיתחיל להבין, לראות ולהרגיש את הכול בצורה אחרת.

אני באופן אישי חושב שהפסקה כזאת נחוצה, ודרך אגב, זה מאוד נפוץ בחיי היומיום. אני זוכר שכאשר אני למדתי, היה לנו מרצה פרופסור שאמר לנו ללכת לסרט בערב ובבוקר לבוא אליו להיבחן. והוא צדק. זה באמת עוזר, מאפשר לכם להתארגן ולא לספוג את מה שכתוב בספרים.

מתוך שיעור הכנה לכנס בסנט פטרבורג, 11.07.2013

ידיעות קודמות בנושא:
מבלבול להתפקחות
כנסים: לבקוע את המעטפת של העולם הישן
התהליך המורכב של הגדילה הרוחנית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/4XktC

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest