בקשו אופניים!

laitman_2010-04-11_6361_w-70.jpg

כשאנחנו קוראים את ספר הזוהר, כל אחד יכול לבקש מה שהוא רוצה. העיקר זה להתרגל לבקש. אפילו אם אני, כמו ילד קטן, רוצה אופניים, אני קורא בספר הזוהר ומבקש שיהיו לי אופניים. הלוואי שאנחנו נרצה באופן זהה לגלות את הרוחניות!

שאלה: כיצד עלינו לנצל את תקופת ההכנה לכנס, כדי לרצות להשיג השפעה באותה העוצמה שבה הילד רוצה אופניים?

תשובתי: להשתתף עם כולם יחד בהכנה לכנס. הרי האדם הוא תוצאה של השפעת הסביבה. אם אנחנו רוצים להשיג רוחניות, מה שלפי הטבע שלנו איננו רוצים בכלל, אלא קיים בנו רק ניצוץ של השתוקקות רוחנית, אז להרחיב את הניצוץ הזה אנחנו יכולים רק בזכות התעוררות חיצונית. הרי אנחנו מתפעלים ממה שמתפעלת החברה.

בתוכנו קיים ניצוץ רוחני, ומחוץ לנו החברה והעבודה שלנו, הבחירה החופשית שלנו, היא רק עד כמה אנחנו נחבר את הניצוץ שלנו עם החברה. זו נקראת בחירת הסביבה. אז הכול תלוי בעד כמה האדם רוצה להיות מחובר עם הסביבה הזאת, מדליק את ערוץ הטלוויזיה שלנו או האינטרנט, רוצה להיות איתנו יחד, משתדל לא להעביר ביקורת ולראות רק טוב, כדי להתרשם כמה שיותר. הרי בזה תלוי העתיד שלו. בזה הוא מעורר את עצמו והופך להיות יותר ויותר רגיש.

כמובן, ישנם דברים שנראים לו טיפשיים, אך הוא חייב להבין שבתוכם מסתתרת התעוררות מיוחדת, מאוד מוזרה, וההתעוררות הזאת היא מהפעולות הרוחניות, מההשפעה. כשמברר בצורה טובה את המצבים האלה, האדם מבין שהוא חייב להתעלות מעל לדעת שלו ולרכוש את דעת החברה, להתמזג עימה, עם חשיבות ההשפעה, עם הכוח העליון, המוזר, המנוגד לתכונות שלנו, ולכן נסתר. כדי להשיג את הכוח הזה, אנחנו חייבים לרכוש את אותן התכונות, בכך שמתקדמים צעד אחר צעד.

לכן, הבחירה החופשית היחידה היא בסביבה. האדם צריך רק לבדוק את עצמו יותר ויותר, כיצד הוא תופס את החברה, מדוע דווקא באופן כזה, מדוע נותנים לו להרגיש את זה בצורה כזאת ולהודות לבורא, שנותן לו את היכולת הזאת לעשות ביקורת ולראות מהצד, ששקע בביקורת. כך הוא יכול להביא את עצמו לאמונה למעלה מהדעת, לתפיסה הנכונה, שאין לו בחירה, והוא מוכן ללכת ולעשות את כל "השטויות" האלה.

הוא חייב לקבוע את האמונה למעלה מהדעת הזאת בכך שמקבל החלטה נבונה, ביודעו למה הוא עושה זאת, בהיותו בטוח בכך ששקל את הכול. אנחנו חושבים שבאמונה למעלה מהדעת אין דעת. להיפך, קיימת דעת ושיקול דעת גדולים ביותר.

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 13.10.2010

ידיעות קודמות בנושא:
התנאים האופטימאליים ביותר
תבקשו – וזה יתגשם
סביבה נכונה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/zYDNh

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest