דף הבית / אקטואליה / שריפות בישראל

שריפות בישראל

הערה: בישראל מתרחש אסון, פתאום מתחילים לבעור יערות, שדות, שטחים נרחבים.

תגובתי: זה מתרחש גם מסיבות טבעיות וגם כתוצאה מפעולות טרור. ברוב השטחים יש יובש עצום, שדות של צמחיה יבשה צריך לשרוף מראש על ידי אש מכוונת מפני שהם מתלקחים כמו אבק שריפה. אין מספיק מקומות לאיסוף מים, כדי שאפשר יהיה במקרה של שריפה מיד להשתמש בהם לצורך כיבוי, האזורים לא מוכנים. יהודים בשונה מערבים, אוהבים להקיף את עצמם בעצים. לכן הערים מלאות בצמחיה יבשה עם ענפים וקוצים יבשים שמתלקחים מהר מאוד ונושאים את האש במהירות נוראית. כל זה צריך לקחת בחשבון ולטפל בזה.

חכמת הקבלה מדברת על כך שכל עוד איננו מחוברים בקשר טוב בינינו, יהיה עלינו להשקיע מאמצים ולנקוט באמצעים רבים למניעת אסונות מסוג זה. אדם לא יכול לפעול במלוא מאת האחוזים בכיוון הנכון, אבל עליו לעשות זאת לפחות במידה מסוימת. למרבה הצער, אנחנו לא פועלים בכלל בכיוון הנכון: לא בתחום הכלכלה, לא בתחום המדיני, ובעיקר לא בבניית החברה.

אבל אין לנו ברירה, זהו חוק הטבע! עלינו להבין, שכל עוד לא נהיה דומים לטבע, לא נבצע את החוק העיקרי שלו, הוא יתגלה כלפינו בצורה שלילית, "יריץ" אותנו בכל מיני דרכים "עם מקל אל האושר". אם היינו מתחילים להתקרב בינינו בתנאים שניתנים לנו, אז לא היה קורה שום דבר רע. לא היינו פוחדים מאף אחד. אף אחד לא היה יכול לפנות אלינו, לא במילה רעה, לא עם חרב, לא עם תת מקלע. הבעיה טמונה רק ביחסים בינינו. אבל אם אנחנו לא עושים זאת, אז הכול יבער. לכן, בואו נחשוב פעם נוספת, איך אנחנו יכולים ליצור לעצמנו עתיד בטוח, ולא "להצית" בעצמנו את הבית שלנו.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 23.11.2016

 

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/wPsmv

One comment

  1. מרתק ומדהים

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest