שפת הרגש

מתוך הכנס הווירטואלי במוסקבה, שיעור מס' 5

השׂפה של שיטת החינוך וההשכלה האינטגרלית היא שפת הרגש, ואיתה אנחנו צריכים לפנות להמונים.

חשוב מאוד להראות לאנשים עד כמה אנחנו בעצמנו ידידותיים בינינו. הם צריכים להרגיש אותנו כאחד שלם כללי, כאילו שנולדנו מאימא אחת – אין בינינו שום הבדל. אנחנו חושבים באופן זהה, מבינים זה את זה ללא מילים, נושבת מאיתנו רוח חדשה, מגמה חדשה.

הרבה פעמים אני שואל את החדשים שבאים ללמוד אצלנו, מה הביא אותם אלינו. רובם עונים: "אני מצאתי את עצמי במקרה בהרצאה שלכם, ובהתחלה לא רק שלא הבנתי כלום, אלא גם לא שמעתי שום דבר. אני רחוק מאוד מזה. אבל מה שמשך אותי זה האיחוד בין האנשים שלכם: אחד יושב על האינטרנט, השני על המקרן, השלישי מסדר את הסאונד, הרביעי מצלם עם מצלמה, שני עוזרים עובדים בשיתוף מלא עם המרצה, וכל ששת האנשים האלה עובדים כאחד. מורגש ביניהם קיבוץ פנימי, הרגשה הדדית אחד של השני ולאו דווקא המקצועיות. הם חיים במשהו משותף".

דווקא את התחושה הזאת אנחנו בהכרח צריכים להעביר לקהל שלנו. וזה הלימוד שלהם. חכמת הקבלה אינה מועברת בשום מילים. אתם יכולים ללמוד אותה עשרים שנה ובסופו של דבר פשוט תהפכו לפילוסופים שאינם מרגישים שינויים פנימיים. היא מועברת רק דרך תחושות והרגשות פנימיות, דרך הכוח הפנימי שעובר מהמרצה לתלמיד. וזה תלוי בקשר בינינו.

לכן, בראש ובראשונה, הקשר בין הקהל והמרצה מסתדר כאשר הקהל מתחיל להרגיש שכאן מתרחש משהו מיוחד: לתוכו נכנס כוח פנימי מיוחד שמומס בתוכו ואנחנו הופכים לגוף הומוגני אחד כולל. דווקא זה מה שחשוב להעביר למאזינים של שיטת החינוך וההשכלה

האינטגרלית.

מתוך שיעור מס' 5 בכנס הווירטואלי במוסקבה, 15.12.2013

ידיעות קודמות בנושא:
נשאים של הנגיף האינטגרלי
מורים של העולם
הפופולאריות של השיטה האינטגרלית

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/5TInp

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest