דף הבית / קבלה ומדע / מציאות מדומה / שנה את עצמך והעולם ישתנה

שנה את עצמך והעולם ישתנה

photo_rav_gh70_177.jpg

שאלה: אם כל אדם משפיע בפעולתו החיובית או השלילית על מצב העולם, אז מה קובע את התמונה הכללית?

תשובה: ככל שהאדם מתקדם גבוה יותר בהתפתחותו הרוחנית, יש לו כוח גדול יותר. הכוח הגדול ביותר הוא כוח המחשבה. אנשים שאינם נמצאים בהתפתחות רוחנית, למרות שמספרם 6 מיליארד, משפיעים על העולם על ידי מחשבותיהם, רצונותיהם ופעולותיהם השונות במידה לא משמעותית.

העולם אינו תמונה סטאטית. האדם רואה אותו כל פעם בצורה אחרת, מתוך תכונותיו. ההכרה כי העולם הוא התרשמות אישית, מעמידה את האדם בפני הצורך לשנות את עצמו ולא לתקן את העולם. הוא חייב לתקן את עצמו, כדי שתמונת העולם תשתנה.

אז הוא יגלה מאחורי כל מה שמתרחש את פעולתו של הכוח העליון, וגילוי זה ישנה את כל תמונת תפיסת המציאות ואת פירושה. האם לאנשים יהיה טוב יותר? האם לא יהיו מובטלים ורעבים? – כן, לא יהיו רעבים! האם חברות יחזירו את העובדים לעבודה? כן! אנחנו נראה זאת במו עינינו. בעל הסולם כותב על כך במאמרו "הסתר וגילוי פנים של השי"ת", ומסביר שבעולמנו לא משתנה דבר, חוץ מגילוי או הסתר של הבורא.

לכן אם לא מסתכלים על העולם הזה כעל תמונה סטאטית, הקיימת לפנינו כל הזמן, אלא מבינים, כי תמונת העולם תלויה בתפיסה (תכונות) ובדמיון הפנימי שלנו, זה עוזר הרבה. לפחות מתחילים לתקן את הפגמים בפועל, כדי לראות בכל מה שמתרחש את רצונו וידו של הבורא.

ובכך עוזרת לנו חוכמת הקבלה, שלפי הגדרתה מהווה שיטה לגילוי הבורא לנברא בעולם הזה. והעולם הזה – היא אותה תמונה שאתה חש כעת!

ידיעות קודמות בנושא:
התשובה – בגילוי הבורא!
ידיעות נוספות במדורים: משבר עולמי, מציאות מדומה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/pATT6

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest