שמחת השחרור

אנחנו מקבלים מלמעלה את כוח ההשפעה, מבלי שיודעים מה זה, כי זה שייך לקיום במימד אחר. על ידי עליות וירידות אנחנו מגיעים למצב, שבו מתחילים להבין שכדאי לבקש להתקיים בכוח אחר, בכוח ההשפעה. אני לא רוצה להיות תלוי במצב הרוח שלי, בטעם הנעים או הלא נעים, אלא רוצה להיות למעלה מכל זה.

בהתחלה, הרצון האגואיסטי מניע אותי, אבל לאט לאט על ידי המאור המחזיר למוטב, כתוצאה מהשפעה יותר ויותר גדולה של הכוח העליון שמשנה אותי, אני מתחיל לרצות לעלות למעלה מהטעם שמורגש. כל פעם שאני מרגיש טעם מתוק מההתקרבות שלי לבורא, מהעבודה על מנת להשפיע, מהחיבור, מכל מיני האופנים של המצבים הרוחניים, אני תופס את עצמי ומבקש לתת לי להימצא במצב הזה לא בגלל שזה מתוק, נעים, נוח, שאני מרגיש גדלות הבורא, מרגיש חשיבות המטרה, חשיבות המשימה העליונה והייחודיות שלי.

אני רוצה להרגיש דווקא את השפלות שלי. אף על פי שלהרגשת השפלות גם כן יש כמה אופנים, ולפעמים זה נובע מגאווה גדולה. אבל אני מרגיש כזאת שפלות, שמאפשרת לי לא ללכת לפי טעם נעים, מילויים ברגש ובשׂכל, אלא אני רוצה ללכת בכוח אחר, שאותו אני לא מבין ורק יודע שזה כוח האמונה. הוא מאפשר לי לא להיות תלוי בדעת שלי, שזה נקרא להיות "למעלה מהדעת".

אם אני באמת דורש להיות למעלה מהמילויים ברגש ובשכל שלי, אז זה יוצא משהו שהוא יוצא מגבולות של העולם הזה, איזה מקום ריק. ואז אני מתפלל, אני מבקש אמונה, היינו אותו כוח השפעה שהאור צריך להביא לי כדי לשחרר אותי מהקשר עם עצמי, מהתלות בטעמים הכי גדולים, מכל "מלכות דאין סוף" המלאה בתענוגים.

אני רוצה להיות למעלה מכל זה בכוח ההשפעה, כדי לא לראות ולא לבקש לראות את גדלות הבורא, כדי לא להיות תלוי בשום טעמים, מילויים, ידיעות. אני נמצא למעלה מזה ולא סומך על כלום. והעדות למצב הזה זו השמחה.

מתוך ההכנה לשיעור בוקר, 04.02.2013

ידיעות קודמות בנושא:
קסם האור של אהבה לא אנוכית
התעלות לכוונה
"להשפיל את עצמך" זה להגביה את ההשפעה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/VQp45

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest