שלישיה רוחנית

laitman_2010-03-15_5703_us-70.jpg

שאלה: מהו ההבדל בין המושׂגים "זיווג" ו"ביטוש"?

תשובתי: זיווג זה התמזגות (הזדווגות) של שני פרצופים רוחניים שאינם מנוגדים זה לזה ויכולים להתחבר בהתאם להשתוות התכונות (הצורה) ביניהם, השתוות הכוונות והמטרה, כמו שני בני אדם שמתחברים בשותפות או בנישואין.

נניח, שקיימים שני בני אדם שיש להם מטרה רוחנית משותפת. ביניהם הם תמיד נמצאים במאבקים והתנגשויות, מאחר וביניהם פועל כוח השבירה. אך הם מגלים שאינם מסוגלים להשׂיג את המטרה הזאת ביחידות. אם אני מתקדם בנפרד, אז נעמד מולי מכשול שלא ניתן להתגבר עליו. אם גם האחר מתקדם בנפרד, אז גם לפניו עומד אותו המכשול.

אז מה לעשות? – אז אני מבטל את האגו שלי, והוא מבטל את האגו שלו. במידה שביטלנו את האגו שלנו, אנחנו יכולים להתחבר יחד. במידה הזאת אנחנו משׂיגים את המטרה. זהו התנאי של הבורא, כי המטרה מושׂגת רק בחיבור בין כולם, מפני שהמטרה עצמה זה השפעה. אתה רוצה להשׂיגה? – בבקשה! בטל את האגו שלך, ובזה תבנה כלי לאותה ההשפעה, ובמידה הזאת אתה תמלא את עצמך באור ההשפעה.

אך זה בתנאי שאני מבטל את האגו שלי, והשני מבטל את האגו שלו. לכן אני מכה באגו שלי (הכאה), והאחר מכה באגו שלו, ואז מתרחש החיבור בינינו (זיווג דהכאה). ההכאה זה בתוכי, על האגו שלי, וזיווג זה עם האחר מחוץ לי.

כעת יכולה להישאל השאלה: אך אפילו לאחר ההכאה באגו שלי אני לא רוצה להתחבר עם האחר, אז מדוע מתרחש הזיווג? – במידה שאני דוחה את האגו שלי על ידי ההכאה, אני מזמין על עצמי את המאור המחזיר למוטב, והוא דוחף אותי לחיבור, לזיווג.

מתוך שיעור על ביאור למאמרו של הרב"ש "פתיחה לחכמת הקבלה", 10.12.2010

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/oTROI

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest