דף הבית / המשבר ופתרונו / שלום, שליטה!

שלום, שליטה!

ידיעה: ("Slate.fr", צרפת) האקלים משתנה, אירופה במשבר, אך אין מספיק שליטה על מנת לעצור את הבעיות האלה. התחממות האקלים והמשבר בגוש האירופי ממשיכים בדרכם לעיני כל החבורה הבינלאומית חסרת האונים. הסכנה עצומה ומאיימת בסבל של מיליוני אנשים, ואילו אנחנו לא מסוגלים לעשות כלום עם זה.

כולנו נמצאים כמו באוטובוס שמתקרב במהירות גבוהה לקראת תהום, אך הנוהג בו לא רק נהג אחד אלא הרבה, ואף אחד מהם לא מחזיק בשליטה מספיק כדי להכריח את האחרים לקבל כיוון אחד.כל המשברים האלה מהווים ביטוי לתופעה של אובדן שליטה. השליטה נעלמה לחלוטין, אין לנו יותר פעילים בעלי השפעה המסוגלים לכפות על האחרים את רצונם. השליטה נהיית נדיפה וקשה למימוש, עם מגבלות רבות.

התייחסותי: במקרה כזה, באופן טבעי יכול להופיע עוד פיהרר (מנהיג פשיסטי) זועף אחד. זוהי פחדנות פנימית המסתתרת בכוונה מאחורי הביטחון החיצוני. הזעפנות מתבטאת בתעוזה. בהעדר שליטה ומטרה זה יכול למשוך את הקהל – והנה לפנינו כבר שוב תמונה מוכרת. הישועה היא בחינוך וההשכלה.

וזהו לא תהליך ממושך כמו אצל ילדים שמחכים עד שהם יגדלו. במקרה עם אוכלוסיית המבוגרים, תוצאות החינוך באות לידי ביטוי תוך 4-5 שעורים. זה מה שמפריד בין פאשיזם ומלחמת עולם, לבין עתיד טוב ובטוח.

ידיעות קודמות בנושא:
"קניבליזם מוסרי"
שלושת הצרות של אירופה
משבר השלטון האירופאי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/47B7s

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest