דף הבית / משבר עולמי / תפקיד ישראל / שלא נצטער על הזדמנויות שפספסנו…

שלא נצטער על הזדמנויות שפספסנו…

מיכאל לייטמן

שאלה: בימים אלה מתרחשים שינויים בבית הלבן, עלה לשלטון נשיא חדש וגבר הלחץ על ישראל, מה שעלול להביא להחרפת חילוקי הדעות בתוך העם שלנו. אולי אנחנו צריכים למקד את המחשבות דווקא בכך?

תשובה: הפוליטיקה הפכפכה. הכרזות פומביות של הפוליטיקאים רחוקות מתוכניותיהם המקוריות והמטרות שלהם מוגדרות. זהו "מטבח מסובך", שלא כדאי להתעמק בו.

אך יש להבין, כי באותה המידה בה עם ישראל מתעכב בביצוע הייעוד שלו, הלחץ עליו ימשיך להתגבר. אנחנו חייבים להביא את העם לידי הבנה ולידי תחושת הנחיצות של התיקון, לידי הסכמה למלא את התפקיד שלו בהתפתחות הרוחנית של כל האנושות. עם ישראל חייב להבין ולקבל את ההתחייבות הזאת ולהכיר באשמתו במתרחש.

הלחץ עלינו ימשיך להתגבר כדי לעורר את עם ישראל. זה בדיוק מה שקרה לנו לאורך כל ההיסטוריה – החל מפרעה המצרי והלאה. הנביאים כתבו, כי במידה ולא נקיים את המוטל עלינו, נצטרך לעבור ניסיונות קשים.

הלחץ, אותו אנו חווים הוא לא אחר מאשר אותם המצבים, שלא תיקנו אותם, אף על פי שהיינו צריכים לעשות זאת, אבל פספסנו את ההזדמנויות שניתנו לנו. לפי מידת הלחץ ניתן להעריך את כמות המצבים הלא מתוקנים האלה, למרות שהמצבים עצמם נסתרים ומתגלים רק לפי שיעור ההתפתחות של האדם.
קבלה לעם תפקידה של ישראל, מתוך הספר "מגדל בבל הקומה האחרונה"

ידיעות קודמות בנושא:
העולם דורש תיקון
ישראל אשמה בכל הבעיות בעולם
הסוד הגדול של היהודים
ידיעות נוספות במדור: תפקיד ישראל

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/5eICt

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest