שיתוף פעולה

laitman_2010-10-04_zohar_us-70.jpg

מתוך שיעור מס' 2 במרכז "קבלה לעם" – מוסקבה.

הכול תלוי בסביבה. היא צריכה לגרום לי להיות רגיש יותר להזמנות ששולח לי באופן קבוע הכוח העליון שנמצא בינינו ומעורר כל אחד מאיתנו לאיחוד הכללי המשותף. מצד אחד, אני יכול להיות מכוון בצורה מאוד דקה, מאוד רגישה לתנודות הכי קלות שלו, ומהצד השני, תחת השפעת החברה הסובבת, הקבוצה, אני יכול להבין כיצד להגיב בצורה נכונה על ההשפעה שלו.

כך צריך לפעול כל הזמן. הבורא שינה אותי במקצת והרגשתי באופן שונה את עצמי ואת הסביבה, ואני איזנתי את זה בהתאם. ושוב הוא, ושוב אני, וחוזר חלילה. וכך עולים, בשתי הרגליים. כך אנחנו מתקדמים באמצעות כוונון ה"מכשיר" הפנימי שלנו לכזה דו-שׂיח עם הבורא. אם נתפוס אותו בצורה נכונה, נתחיל לעבוד בשיתוף פעולה. זו נקראת "עבודת ה'". איננו מכנים זאת "עבודת האדם", אלא דווקא "עבודת ה'", מפני שהבורא הוא זה שעובד. עלינו רק להגיב ולכוון את עצמנו בצורה נכונה. לא צריך לעשות דבר, רק לכוון בצורה נכונה את הסביבה כלפיי: מצד אחד הבורא, מהצד השני הסביבה, ואני באמצע מגיב אוטומטית על הכול.

אינני יכול להשפיע על עצמי בכוחות עצמי, אינני יכול לעבוד על עצמי. לכן נדרשת כאן תפילת רבים. לא צריך לשׂים לב לעצמי. מי אני בכלל שאשׂים לב לעצמי? האם אני יכול לעשות משהו עם עצמי? – כל החיים שלנו מראים לנו שאיננו יכולים לעשות דבר עם עצמנו. נמשיך להיות בדיוק כמו שאנחנו עכשיו, אם לא נתחיל לשנות את עצמנו תחת השפעת שני גורמים:

  1. הבורא, הכוח הכללי שממלא את כל החלל שבינינו.
  2. הקבוצה, כל מי שמחוץ לי. הם יוצרים חלקיקים המלאים בבורא, ובתוכם אני נמצא.

למעשה, אני צריך למצוא את ההרמוניה שלי עם שאר החלקיקים. הם נמצאים בהרמוניה ביניהם ועם הבורא, ורק אני ביחס אליהם אינני נמצא בהרמוניה, במצב הנכון, בשלמות איתם. בכך מסתכמת כל עבודתו של האדם. כשאני מתקרב לזה, אני מתחיל להרגיש את העולם העליון. אני מגלה את הבורא לא אֵי שָׁם באיזשהו מקום, אלא בינינו. בחלל שבינינו, בו נמצאים ה"חלקיקים האלמנטריים" הללו, הרצונות שלנו, אני מתחיל להרגיש את רצונו של כל אחד, וביניהם נמצא האור.

הכוח שממלא אותנו, הרצון הכללי שמורכב מרצונות נפרדים המחוברים ביניהם, נקרא "כלי" או "מלכות". והאור שמתגלה בינינו בהשתוקקויות ההדדיות שלנו קדימה, הוא האור העליון או הבורא. את זה אנחנו מרגישים, זהו העולם העליון.

מתוך שיעור על מאמרו של הרב"ש, 16.01.2011

ידיעות קודמות בנושא:
הרמוניה עם הבורא
עבודת ה'
יחד ללא אבדות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/VHfxT

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest