שיעורי החיים

שאלה: כל אחד מאיתנו חווה רגעים קשים בחיים ואז אנחנו שואלים את עצמנו: למה זה מגיע לי? האם באמת קיימים חוקים של קארמה וכל אדם צריך לקבל מה שמקבל?

תשובתי: חלקית זה נכון וחלקית לא. לכל אדם יש מקור של הנשמה שלו. הוא נולד עם אוסף מסוים של תכונות, יש באמתחתו ניסיון מגלגולים קודמים וכעת עליו להמשיך אותם ולהשיג את  מטרת קיומו, להגיע להידמוּת מלאה לבורא. באופן כזה, הנקודה ההתחלתית שלו הולכת לאיבוד בגלגולים קודמים, והנקודה הסופית הולכת לאיבוד בגלגולים הבאים. ואילו ברגע הנוכחי הוא מבצע תוכנית מסוימת. לכן, כל מה שמתרחש איתו לא מקרי. הכול נקבע באופן מוחלט, כך מובילים כל אחד למטרה.

שאלה: האם כל אדם צריך ללמוד שיעור מתוך מה שקורה איתו?

תשובתי: כן, אם הוא רוצה. אם הוא שואף לזה, אז עוזרים לו מלמעלה, נותנים סביבה מסוימת ואז האדם כבר יכול ללמוד ולהפנים את השיעורים האלה ולנוע כבר במודעות מסוימת.

שאלה: אם נצא מנקודת הנחה שזה המצב הנתון, האם האנושות הפנימה את השיעור? מה היינו צריכים להבין מהמצב של נגיף הקורונה?

תשובתי: העולם שלנו זו מערכת אינטגרלית שעובר עליה עכשיו גל של מגיפה. לראשונה הגל עובר בכל כדור הארץ. לאורך כל ההיסטוריה של העולם לא היה שום דבר, שנגע לכולם בלי יוצא מהכלל. מראים לנו שהעולם שלנו זו באמת מערכת אינטגרלית סגורה לחלוטין, ובהתאם לכך עלינו להביא את עצמנו לאיזון פנימי מלא.

מתוך שיעור בשפה הרוסית, 24.05.2020

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/yZcaY

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest