שינה כאבחון

שאלה: כבר כמה שבועות שערפל יורד עליי ומטשטש את שעות הלימוד. המילים באות לי בקושי רב. אם לא הקבוצה, כבר לא הייתי נמצא כאן. שום מאמצים לא מצליחים להוציא אותי מזה. מה לעשות?

תשובתי: זה סימן שהשקעת מאמצים איכותיים. כנראה שהשתתפת בכנס "קבלה לעם" העולמי ובמצבים המשותפים שלנו, קיבלת אור גדול ועכשיו באור הזה אתה רואה שאתה עדיין לא ראוי בכלל לגלות את תכונת ההשפעה בתוכך. לרצונות (הכלים) שלך אין עדיין צורך בהשפעה, הם דוחים אותה בתת הכרה.

לכן, קיים מצב כדלהלן: ערפל, חולשה, בלבול, חוסר אונים, חוסר רצון. הכול מובן חוץ מדבר אחד: למה מעל להרגשה הזאת, מעל לשיכרון המחשבתי הזה, אינני יכול לתת לעצמי דין וחשבון הגיוני במצב הנוכחי? מדוע אינני יכול להבדיל את עצמי ממנו ולקבוע את מצבי, מה מתרחש איתי? כך הרופא קובע אבחון לחולה.

אם תבדוק טוב טוב את עצמך, תראה שהמצב שלך הוא נכון, שלב נכון בדרך הרוחנית. כי הרי נאמר שברוחניות לא מורידים, אלא רק מעלים. אמנם כמה זמן עוד יעבור עד שתתעורר מהשינה? – זה כבר תלוי בך. האם אתה מצמצם את הזמן? המצב שלך הוא נוח להתקדמות, אך צריך לצאת ממנו כמה שיותר מהר. ובאופן כללי, לאחר הכנס כולם שקעו בסוג של שינה.

מתוך שיעור על הקדמת ספר הזוהר, 08.12.2010

ידיעות קודמות בנושא:
קריטריון מדויק

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/jQszR

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest